Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha már az első févben is...

Ha már az első févben is majdmeg szakadok amennyit tanulok fogom bírni a következő féléveker? (Mérnökinformatika)

Figyelt kérdés
Szorglmi időszak felétől kezdtem el tanulgatni úgy hogy reggel 8 -tól hajnalig és van amiből így is éppen meg van a tantárgy. Hozzáfogok tudni szokni vagy nagy eséllyel kibukok ha folytatom
2020. dec. 18. 01:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha első féléves vagy, tapasztalhatod, hogy

kb. háromszor annyi vizsgád van, mint az érettségid volt.

Az elejétől kell, folyamatosan tanulni.

Azért vannak a klf. dolgozatok, zárthelyik,

beszámolók, stb. is, hogy a folyamatos tanulásra

kényszerítsenek.

Bele fogsz jönni.

2020. dec. 18. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az első félévek nehezebbek, mint a végsők. Az elején még megy a szelektálás, a végére valamennyivel könnyebb lesz. De az is igaz, hogy ha csak ennyi tanulással tudsz megfelelni, akkor neked nehezebben megy az átlagnál. De ez még nem azt jelenti, hogy nem fogod bírni. Hozzászokni nem lehet, egy idő után legfeljebb elfogadod, hogy ennyit kell tanulnod, és utána már nem lesz ez probléma. De a tanuláshoz szükséges idő nem fog csökkenni. (Mármint de valószínűleg fog, de csak a tárgyak könnyülése miatt, nem azért mert jobban fog menni a tanulás.)
2020. dec. 18. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Még tapasztalatlan vagy, nem tudod hogy kell egyetemen tanulni. Majd belejössz. Én is mérnökinfón végeztem soha nem tanultam reggel 8tól hajnalig. Mindenkinek más taktika jön be, a második vizsgaidőszakra már nagyjából ki kell(ene) alakulnia.
2020. dec. 18. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az eleje mindig nehéz, mert bele kell rázódnod egy olyan helyzetbe, amiben korábban nem voltál. Az érettségire kevesebb tudást várnak el, amire több időd is van felkészülni. Itt meg kell tanulnod hatékonyan tanulni, ami azt jelenti, hogy az érettséginél alkalmazott technikák nem fognak menni, maximum könnyebb tárgyaknál. Véleményem szerint nem lehetséges reggel 8-tól hajnalig hatékonyan, maximálisan odafigyelve minőségi tanulást produkálni, a szervezetnek, az agyadnak mindenképpen szüksége van pihenőre akkor is, ha úgy érzed, hogy akkor lemaradsz. Van az a “tanulás”, amikor valójában csak a saját lelkiismereteset nyugtatod, de tudás nem lesz mögötte. Ezen mindenképpen kellene változtatnod, mert mindamellett, hogy hamar ki is merülsz, nem fognak sikerülni a tárgyaid, márcsak a fáradság miatt sem. Nem tudok tippeket adni, mert szerintem ebben nincs egyetemes igazság, én orvosit végeztem, biztosan nem alkalmazható az ott bevetett stratégia nálad, vagy legalábbis nem minden esetben. Habár az nálad is beválik, ahogyan én készültem: egyrészről mindig hagytam ismétlő napokat vizsga előtt. Többet is, ha vmi mégsem megy, legyen időm átnézni, ami meg jól ment, arra nem pazaroltam több időt. Akkor ment egy anyag, ha hangosan le tudtam belőle felelni, ehhez hangosan kellett minden tanulás után összefoglalni. A könyv feletti görnyedés és magunkba olvasgatás nem tanulás, de marha időrabló. Szerettem játékokat belecsempészni, pl gyakran eljátszottam magát a vizsgát, ahogy kihúzom a tételt, de olyat is csináltam, hogy egy falra ragasztott papírlapon magyaráztam, mint egy tanár a képzeletbeli osztálynak. Mindig kialudtam a szükséges óraszámom, ez nem mindenkinél ugyanannyi, ha te boldog vagy 7 órával, akkor aludj annyit, de ha 9-re van szükséged, akkor aludd ki a 9-et. Napközben több kicsi (10-15 perces) pihenőt tartottam, és egy nagyot (szundi, séta, sorozat, főzés - sokféleképpen kihasználhatod).


Egy biztos: ennyi tanulásra szánt idő egy nap bizonyosan a minőség rovására fog menni, ha nem is most, de az utolsó vizsgáidra nagyon el fogsz fáradni.

2020. dec. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!