Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez így elég lesz...

Szerintetek ez így elég lesz pszichológiára? Melyik egyetemeket ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Most kb így néz ki a sorrend aszerint hogy hova mennék legszívesebben:Szeged, Pécs, Károli, Pázmány, Debrecen. Tudtok ezekről véleményt mondani? Igazából nézegettem már korábbi kérdéseket innen a gyk-ról, de ebben az évben még nem nagyon volt ilyen.

Van egy pár további kérdésem is:

1. A pécsi pszichológián miért sokkal alacsonyabb a ponthatár mint a többi egyetemen(ebben az évben 419 volt)

2. Ha ti vagy ismerősötök pszichológiát tanult, hány ponttal vették fel?

3. Hány emeltetek volt? Egy tantárgyból biztos hogy kell emelteznem, de van olyan tanárom, ismerősöm aki azt mondja elég az egy emelt is, inkább legyen helyette nagyon erős közép. Az ismerős úgy került be hogy töriből is emeltezni akart, de helyette közepet csinált, ami 98% lett. Igazából pontok szempontjából jelenleg jól állok, mert viszem a 200 tanulmányi pontot, illetve 90/100 többletpontot(2 nyelvvizsga+majd az emelt) Egyedül az érettségitől félek még. Mert a tanárok azt mondják hogy képes vagyok 90% felé írni, de én mégis félek hogy mi van ha elrontom és lecsúszok. Amúgy számolgattam a pontszámítóval, és erős érettségikkel és egy emelttel egy kicsivel 460 felett lenne a pontom.

Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Ui:bocsánat ha nagyon össze-vissza az egész, csak siettem:)



2020. dec. 18. 19:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én csak az első kérdésedre tudok válaszolni: A ponthatár a felvételizők pontszámától függ, nem a felsőoktatási intézmény határozza meg találomra, ezért ebből nem érdemes kiindulni.
2020. dec. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

#1

Köszönöm a választ!

Ezt én is tudtam, de azt nem értem hogy akkor Pécsre "rosszabb" pontokat elért tanulók jelentkeztek. (mármint inkább nem is rosszabb, hanem alacsonyabb. Azért a 420 pont is elég jó) De miért van ez így?

2020. dec. 18. 20:46
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én az SZTE-re járok,szeretem...tetszik a város,jók a tanárok is,és mivel kb.csak 50-en vagyunk egy évfolyamon elég összetartó a közösség. Ha van ezzel kapcsolatban kérdésed,keress nyugodtan.

Én angolból és biológiából emelteztem,447 pontom lett. Arra figyelj,hogyha nyelvből emeltezel,akkor ugyanabból már nyelvvizsgáért nem jár + pont.

2020. dec. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlen rosszabb pontokat elért hallgatók jelentkeztek, mert a keretszám nem minden egyetemen ugyanaz.

2020-as felvételi során:

Debrecen: <80 fő

Pécs: <100 fő

Szeged: <50 fő

Károli: <170 fő

2020. dec. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
57%

Én az ELTE-re járok, amit látom, nem soroltál fel, de azért gondoltam megírom, hogy négy éve 456 ponttal vettek fel, ami két emeltből jött össze (angol és töri). De volt nyelvvizsgás pluszpontos B-tervem is, mert angolból szintemelőztem, tehát volt előtte már egy középszintű érettségim. Viszont ugye a felvi automatikusan úgy számol, ahogy jobban jársz, és nekem két emelttel működött jobban.

Egyébként igen, valószínűleg Pécsen azért alacsonyabb a pontszám, mert kevesebben jelentkeznek, legalábbis első helyen. Ehhez szerintem hozzájárul az is, hogy elég sokan a pesti egyetemeket jelölik meg először. Szegedről is sok jót hallani (én is második helyen jelöltem meg, amikor felvételiztem, pedig az ország másik végében lakok), úgyhogy az is előrébb kerül, így igazából elég könnyen hátrébb csúszik csomó ember sorrendjében Pécs.

Ha bármi kérdésed van, írj nyugodtan! :)

2020. dec. 19. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
89%

pazmanyra jarok, 460 pontom volt tavaly az erettsegin, de 440 volt a ponthatar. 2 emeltet tettem, angolbol es toribol, es minden erettsegim otos lett.


ne felj az erettsegi miatt, utolag visszagondolva mindenki azt mondja hogy nem volt veszes. ha rosszul sikerul, az sem tragedia, ujra tudod irni. de keszulni kell becsuletesen, en teli szunetben kezdtem el a tori emeltre tanulni, van akinek persze eleg kevesebb ido is

2020. dec. 20. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat, nagyon hasznosak voltak!

Azért még írhattok nyugodtan:D

2020. dec. 21. 22:08
 8/8 anonim ***** válasza:
78%
Egy dologra figyelj, ha az emelt érettségid nyelvből szeretnéd csinálni, akkor ugyanabból a nyelvből a nyelvvizsgádért nem jár már a plusz pont. Szép napot.
2021. jan. 11. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!