Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehet esélyem angol nyelvből...

Lehet esélyem angol nyelvből OKTV-n?

Figyelt kérdés

Általános iskolában nyolc évig tanultam angolt, negyediktől heti öt órában kiváló eredménnyel. Jelenleg kéttannyelvű gimnáziumba járok, nulladikos vagyok, de angol helyett olaszt kezdtem el tanulni, jövőre viszont második idegen nyelvként ismét angolt tanulok majd.

Érdekel, és hogy bizonyíthassak magamnak, úgy gondolom mindenképp indulni szeretnék majd tizenegyedikben az OKTV-n angol és lehetséges, hogy magyar nyelvből is.

Még nyolcadikban az angoltanárom megíratta az egész csoporttal az OKTV első fordulóját (hazaküldte velünk és később ő javította ki és pontozta le), amin 83 pontot értem el, és amivel továbbjutottam volna. Idén szeretném letenni a B2-es nyelvvizsgámat angolból, és úgy gondolom, hamarosan megfelelő szókincsem lesz ahhoz, hogy elmondhassam magamról, C1-es szinten ismerem a nyelvet.

Úgy gondolom, kifejezetten jó nyelvérzékem van, könnyen és gyorsan tanulok, és nagyon érdekel is. Mit gondoltok? Mikor tizenegyedikes leszek, lehet majd esélyem jó eredményt elérni, vagy akár döntőbe jutni az OKTV-n?


16/l



2020. dec. 24. 20:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén? Most nem hiszem. Ahhoz hogy továbbjuss az első fordulón, egy erős C1-es, lassan már C2-es tudás is elkell.

De erre még van egy egész éved, gyakorolj rengeteget, ne halogsd, kezdd el most! Az összes eddigi oktv feladatlap fent van, oldd meg az összeset és ellenőzizd le magadnak.

2020. dec. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én az idei angol OKTV-n indultam, felsőfokú nyelvvizsgával, 93%-os emelt angol érettségivel épphogy továbbjutottam, pont elértem a ponthatárt. Annak ellenére, hogy sikerült továbbjutnom, nagyon nehéz volt, nagyon át kellett gondolnom a válaszokat.
2020. dec. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az OKTV-nél elgurult a gyógyszer; már nem tudják a szervezők, hogy mit követeljenek... Mi kitöltettük egyszer egy anyanyelvi beszélővel és messze nem lett hibátlan neki... Szóval, igen, erős C1 a szint.

Én személy szerint már nem frusztrálom magam, elmondom a diákoknak, hogy mi a helyzet, ha akar indul, de nem érdemes ezen rugózni... Egy emelt szintű érettségivel és/vagy felsőfokkal többre megy...

2020. dec. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!