Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi van abban az esetben, ha...

Mi van abban az esetben, ha érettségi előtt megbukok angol nyelvből?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon rosszul megy az idegen nyelv tanulás, és már jó ideje gondolkodtam hogy elkéne menni vizsgálatra, hogy hátha indokolt lenne egy iden nyelvi felmentés. (tisztában vagyok vele hogy ez nem megoldás, meg hogy nyelvet tudni kell, de így nem tudok érdemben nyelvet tanulni) és az idei évben nagyon sok tanár (és az osztálytársaim közül is sokan) rámszálltak, most pl az angoltanárom kezdett el kicseszni velem, a sok hiányzásom miatt gondolom én... Sajnos kiírtak osztályozóvizsgára 24-ére egy másik osztálytársammal együtt, de úgy érzem nekem nem fog sikerülni, mert sohasem ment jól, általában csak súroltam a kettest, és ráadásul egyszer mikor nem voltam bent órán, a többi osztálytársamnak mondta hogy direkt úgy fogja összeállítani a feladatokat, hogy esélyünk se legyen... Kérdezem én, ennek mi értelme? Ha esélyt se adnak akkor minek írtak ki osztályozóvizsgára? Lett volna elég jegyem hogy leosztályozzanak. Abban az esetben ha esetleg nem sikerülne az osztályozó, akkor ugye megbukok, de a többi tárgyból mehetek érettségizni, ugye? És akkor először lenne augusztusban pótvizsga, aztán pótérettségi... Mi van akkor ha még pótvizsga előtt sikerülne a felmentést elintézni? (úgy gondolom ez lenne a végső eset ha tényleg nem sikerül, aztán nyelvet tanulni lehet még később, másikat, máshol, máshogyan)

Másik kérdésem hogy a töri tanárom (és egyben osztályfőnököm) sportot űz abból hogy állandóan megalázzon mások előtt, így történt ez tavaszi szünet előtti utolsó napon is, mikoris kirángatott egy random órának utolsó négy percéről (ez után az óra után mentünk volna állatkertbe) mondván hogy nincs elég jegyem, írjak dolgozatot. Mire átértünk a terembe ahol épp egy 40 fős osztállyal volt órája, addigra azt mondta inkább feleljek. Már előtte is ideges voltam, mert az előző órámra is bejött és az ottlévők füle hallatára leordította a fejemet hogy nem járok be rendesen meg hogy mit képzelek magamról (mert előző nap nem voltam, ugyanis nap közepére kaptam időpontot nőgyógyászhoz) majd felhívta édesanyámat hogy készüljön fel hogy nem fogom tudni elvégezni ezt az évfolyamot, meg hogy mindig csak a bajok vannak velem, stb... Aztán elsírtam magam, és még a másik órámon is amire bejött értem, sírtam mikor meg aztán kirángatott, teljesen kiakadtam. Nem tudtam neki olyan állapotban érdemlegesen lefelelni, így viszont bukásra állok (csak azt nem tudom miért mkndta higy nincs elég jegyem, mert amúgy ebben a félévben már volt 3 jegyem, és le tudott volna zárni) és gondolom az utolsó órán nem fogja engedni hogy javítsak... Szerintetek? Úgy volt hogy még kisérettségizünk, de ezek szerinte nem fogunk, vagy nem tudom mi van most így... Mi van ha mindkét tárgyból megbukok? Attól függetlenül mehetek érettségizni a többi három tárgyból? Kérlek segítsetek :(



2019. ápr. 20. 04:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Megbuksz -> érettségizel a többi tárgyból, amiből átmentél -> pótvizsga -> ha átmész, mész októberben érettségizni.

Felmentést nem nagyon fogsz kapni, sokkal hamarabb kellett volna intézkedni..

2019. ápr. 20. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én azt nem értem,miért nem váltottál iskolát? Ezek a problémák nem most kezdődhettek.... és anyukád mit szól,hogy így rángatnak? Én tuti kikérném magamnak,h ne viselkedjen így a gyerekemmel, buktassa meg,de minek ez a lelki terror? Én igenis beszélnék anyukámmal,h álljon ki értem.
2019. ápr. 20. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
24%
Van odahaza boríték?
2019. ápr. 20. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Sajnos nem olyan egyszerű a helyzet, több okom is volt vagy talán még van is a maradásra. Egyrészt szakmai képzés is tartozik hozzá, amit nem lehet akárhol tanulni, csak ezen kívül egy helyen, de oda tudom hogy nem vettek volna át, így meg sem próbáltam. Minden szarság ellenére nagyon szeretem ezt az iskolát, és nem szerettem volna az itt eltöltött éveimet veszni hagyni, úgyhogy gondoltam elég ha küzdök, és majd megoldódik valahogy. Édesanyám és apám eleinte megvédett és kiállt értem, de mikor már évi többször őket is behívatja, és őket is megalázza, sajnos az ő türelmük is fogy. Osztályfőnökömön azt vettem észre hogy azt próbálja elérni hogy hálás legyek neki hogy még itt lehetek, mert ha akarna kirúgathatna, és hasonlók. Szóval a szüleim hozzáállása egy idő után a visszájára fordult, és ők is elkeztek némileg egyetérteni az osztályfőnökömmel, ami nagyon rosszul érint, mert van több barátnőm is akiknek a gyereke hasonló helyzetbe keveredett, és ők kiállnak a gyerekeikért minden körülmények között.

Borítékról nem tudok, csupán egy e-mailt kaptunk április 5-én amiben az áll "Tisztelt szülő! Szeretném tájékoztatni, hogy gyermekének osztályozó vizsgát kell tennie angol nyelvből, illetve bukásra áll matematikából, történelemből. Tisztelettel, XY" - matkeból kisérettségiztünk, ami nekem 3-as lett, így átmentem simán, az angolt 24-ére írták ki (jövőhét szerda) és töriből még úgy volt hogy kisérettségizünk, de akkor ezek szerint mégsem... Mondjuk az is érdekes hogy egy végzős osztály egész évben egyetlen egyszer sem próba- vagy kisérettségizik...

2019. ápr. 20. 11:51
 5/8 anonim ***** válasza:
25%
Ööö...a borítékot úgy értettem, hogy van e lóvétok, amit a tanárnak...érted?
2019. ápr. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon vicces, ez a "lehetőség" ki van zárva
2019. ápr. 20. 12:15
 7/8 anonim ***** válasza:
10%
Nem megbukok, hanem megbukom, mert ikes ige. Tudod, egyes szám 3. személyben -ik ragot kap, az l. sz. 1. személyben -m ragot kap. Ez is a nyelvtanhoz tartozik, igaz, a magyar nyelvtanhoz.
2019. ápr. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Ugyanúgy voltam gimiben mint te. Kicsit később egyetemen ókori nyelvekből kiváló voltam, pedig gimiben azt mondták nincs nyelverzekem. Külföldön angolul szereztem második diplomát. Nálam az lett a megoldás, hogy átengedett ha németből érettségizek, az meglett hármasra. Ez semmit nem jelent, az élet meg most fog következni:)
2019. ápr. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!