Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A Waldorf pedagógia és Rudolf...

A Waldorf pedagógia és Rudolf Steiner hogy vélekednek elméletileg és gyakorlatilag is az óvodás gyermek otthoni erőszakhullámai kezeléséről?

Figyelt kérdés

Nem Waldorfos óvodapedagógusként külföldön évek óta nagyon vonz a fent említett reform pedagógia elmélete és gyakorlati megvalósítása is és most egy baráti család esete miatt merült fel ez a kérdésem, ahol az ötéves óvódásnak kistestvére született, akit rendszeresen inzultál.


Tudom, hogy a Waldorf 12 éves korig nem is beszél a gyerek fejéhez és a testvérféltékenység fogalmával is teljesen tisztában vagyok, az anyuka szerint az óvodában őt verik, emiatt otthon a kicsin vezeti le a feszültségét.


Persze tudom, hogy erre nem lehet egyszerű választ adni, hiszen minden eset egyedi és kismillió részlet lényeges a gyerek környezetéről és mindennapjairól, de nem hagy nyugodni a kérdés, hogy vajon egy Waldorfos óvodapedagógus hogy reagálna az olyan esetekre, amikor ököllel támad a csecsemő kistestvérére, és újabban már a szüleit és engem is inzultál, láthatóan hirtelen jövő negatív energiaáradattal, a miért kérdésre meg értelemszerűen nem válaszol, nem tudja, csak úgy...


Nem szeretem a tanácstalanság és tehetetlenség érzését...



2020. dec. 24. 21:32
 1/3 anonim ***** válasza:
80%
Pedig waldorfosnak tűnsz mert értelmetlenek a mondataid, az elméletileg szóval se vagy tisztában
2020. dec. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Mi nem érthető...?
2020. dec. 24. 23:15
 3/3 A kérdező kommentje:

Jó, tán tényleg nehéz egy pedagógia elméleti és gyakorlati megközelítését megkülönböztetni, oké.


Akkor ezt a kitételt mellőzve mi a fenti pedagógia álláspontja a leírt esetről?

2020. dec. 24. 23:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!