Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemi vizsgákat mennyivel...

Egyetemi vizsgákat mennyivel a vizsga napja előtt kell meghirdetni?

Figyelt kérdés

Elsőéves egyetemista vagyok, levelezőn tanulok. Emellett van egy teljes munkaidős állásom is, így amennyiben a tanórák/vizsgák nem hétvégén vannak, szabadságot kell kérnem.


Ebben a vizsgaidőszakban 3 vizsgám van hátra, ebből kettő időpontját már jó ideje tudom. A harmadik tárgy vizsgája viszont még nincs meghirdetve, így fogalmam sincs, hogy mikor lesz, pedig már nagyon kéne tudnom. Ebből a tárgyból eddig egy vizsgaalkalom volt, még karácsony előtt, elvileg még minimum kettőnek kéne lennie.


Hány nappal a vizsga előtt kell legkésőbb meghirdetnie a tanárnak a vizsgát? Muszáj lenne tudnom, különben nem fognak elengedni a munkahelyemről. Az összes órán jelen voltam, teljesen biztos, hogy nem lett akkor megbeszélve. Nagyon ideges vagyok, most a január eleji vizsgákra kéne készülnöm, de mivel nem tudom, hogy a harmadik mikor lesz, arra is készülnöm kell, pedig lehet, hogy ráérnék a két másik vizsga után is, és akkor több időm lenne mindenre...


Elnézést, hogy ilyen szétszórt vagyok, de tényleg nagyon ideges vagyok, nagyon rossz, hogy fogalmam sincs, hogy mikor lesz a vizsga, ráadásul jól kell sikerülnie, mert nem engedhetem meg magamnak, hogy átsoroljanak önköltségesre... (Tudom, hogy csak a 2. félév után nézik majd az átlagot, de a tavaszi félévben sokkal több dolgom lesz a munkahelyen, így most kéne nagyon jól teljesítenem.)



2020. dec. 28. 09:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk vizsgaidőszak kezdetére kiírnak mindent. Érdemes lehet írnod egy érdeklődő levelet a tárgyfelelősnek, hogy mikor lesz meghirdetve a vizsga, ő többet tud mondani mint mi.
2020. dec. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A vizsgaidőpontokat tudtommal a vizsgaidőszak kezdetéig kell megadni. Ha ilyen problémád van, jelezd a TO-nak, előfordulhat adminisztrációs hiba is.

De az oktató felé is érdemes lehet jelezni, nálunk van olyan, aki csak 1 darab vizsgaidőpontot írt ki, mindenkinek arra kellett feljelentkezni, mellette pedig mindenki egyénileg megbeszélt időpontban rendezi vele a vizsgát.

2020. dec. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Az első időpontra kb. 15-en jelentkeztek a ~70-ből, úgyhogy a többség még nem vizsgázott. Én azért nem jelentkeztem rá, mert aznap és előtte való nap is volt más vizsgám, nem akartam 2 napra 3 vizsgát bezsúfolni. Ráadásul ő volt az egyetlen, aki hétköznap délelőttre rakta a vizsgát, az összes többi oktató vagy szombati nap, vagy hétköznap délután/este vizsgáztat, mivel a legtöbben dolgozunk. Valószínű, hogy a januári vizsgát is hétköznap délelőttre fogja meghirdetni, viszont a munkahelyemen nem úgy működik a szabadságolás, hogy betelefonálok, hogy holnap akkor én nem megyek. Nálunk a január a legkeményebb hónap, le kell zárnunk az előző évet, lesz továbbképzés, leltározni is kell, még az is késő, ha egy héttel előtte szólok, ezeket nem lehet csak úgy áttenni másik napra. Nagyon félek attól, hogy nem fogok tudni időben szabadságot kivenni. Ráadásul az orvosunk se olyan, akivel meg lehet beszélni, hogy egy napra írjon ki. A TO meg január 4-ig zárva van, nem lehet őket elérni, a tanár meg eddig se válaszolt az e-mail-ekre. :(

2020. dec. 28. 10:15
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Pedig 1 napot a legkönnyebb elintézni telefonon. "főnök, egész éjjel hánytam/fostam. Nem mennék orvoshoz, írjuk ki ezt a napot!" Vagy pedig az orvosnak ugyanez. Esetleg migrén. Persze telefonon át. Kiír 1-2 napra úgy,. hogy látni sem akar. Főleg jelen helyzetben.


Amúgy a legtisztább, ha írsz a tanárnak, hogy mi a helyzet, hogyan készülj, mert tervezned kell vele is a 21-es szabadságodat.

2020. dec. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Írtam a tanárnak még karácsony előtt, de nem válaszolt. Ma este lesz egy megbeszélésem pár csoporttársammal egy közös beadandó miatt, megpróbálok náluk is érdeklődni, hogy tudnak-e valamit.


Sajnos nem tudok hazudni szóban, semennyire sem vagyok hihető. Azonnal lebuknék, pedig egyébként tényleg migrénes vagyok. Végső esetben megiszok fél liter tejet, attól tényleg hasmenésem lesz és nem kell hazudnom... :/

2020. dec. 28. 12:38
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Bármennyire is felsőoktatás, ilyenkor ők sem dolgoznak, téli szünetük van. Persze vizsgaidőszak, meg minden... de aki most nem vizsgáztat, lehet közelébe sem megy a munkának. Még HO-ban sem. Szóval ebben a 3-4 napban nagy csoda, ha valakitől válasz jön.


Amúgy a házidokinak elég annyi is, hogy nem érzed jól magad, rossz a közérzeted, szeretnél 1-2 napot otthon maradni. Ebben még hazugság sincsen, főleg, ha beesik egy hirtelen vizsgaidőpont.

2020. dec. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Nem most írtam neki, hanem dec. 17 körül, akkor még dolgozott, mivel másnap volt az első vizsgaalkalom. Az teljesen érthető, hogy most nem dolgoznak, de szerintem elvárható lett volna, hogy legalább egy körülbelüli időpontot megadjon a tanár, hogy mikor várható a vizsga, január eleje, közepe? Nem szeretnék egy héten háromszor vizsgázni, az túl sok lenne. Alig várom már a februárt...


Más háziorvosoknak talán elég ennyi, de az enyémnek nem. Kb. csak akkor ír ki valakit, ha már az is gondot okoz, hogy felhívja telefonon. Mentem már közepes migrénnel, arcüreggyulladással és hasmenéssel is dolgozni.. :/ (Pici város, nincs más háziorvos.)

2020. dec. 28. 15:21
 8/9 anonim ***** válasza:
de most covid van. Ha nem muszáj, nem kell bemenni a dokihoz.
2020. dec. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igen, de telefonon is bénán hazudok, egyből tudni fogja, hogy nem mondok igazat. Kisgyerekkorom óta ismer, szinte mindent tud rólam. A kisváros hátrányai... :/


Végső esetben talán megpróbálom, de remélem, hogy nem lesz rá szükség.

2020. dec. 28. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!