Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakmához kapcsolódó emelt...

Szakmához kapcsolódó emelt érettségi ingyenes?

Figyelt kérdés

Gyakorló ápoló OKJ-n vagyok, érettségi utáni két éves, ez az utolsó évem.

Szeretnek egészségügyi ismeretekbol emelt érettségit tenni.

Nem tudom, hogy ez dijkoteles-e, mert én az oktatás weboldalán a következőt olvastam:

“ Térítésmentes továbbá az adott vizsgatárgyból az érettségi bizonyítvány megszerzése előtti, tanulói jogviszonyban tett sikertelen érettségi vizsga első javító- és a pótló vizsgája. Térítésmentes továbbá a szakgimnáziumban az érettségi végzettséggel rendelkező tanuló részére egy szakmai érettségi vizsgatárgyból tett érettségi vizsga és első alkalommal a javító- és pótlóvizsga.”

Én úgy értelmezem, hogy számomra ingyenes, mivel ágazati szakmai érettségi vizsgát szeretnék tenni.



2020. dec. 30. 01:06
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
De akkor ez neked még mindig szakgimnázium. A képzésed végéig ugyanabban a rendszerben maradsz, amiben elkezdted! Rád a régebbi szabályok, nat stb. vonatkozik.
2021. jan. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Így van, tehát akkor mégis jól értettem, és az van, amit korábban írtam, a jogszabály egyértelmű.
2021. jan. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!