Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakmához kapcsolódó emelt...

Szakmához kapcsolódó emelt érettségi ingyenes?

Figyelt kérdés

Gyakorló ápoló OKJ-n vagyok, érettségi utáni két éves, ez az utolsó évem.

Szeretnek egészségügyi ismeretekbol emelt érettségit tenni.

Nem tudom, hogy ez dijkoteles-e, mert én az oktatás weboldalán a következőt olvastam:

“ Térítésmentes továbbá az adott vizsgatárgyból az érettségi bizonyítvány megszerzése előtti, tanulói jogviszonyban tett sikertelen érettségi vizsga első javító- és a pótló vizsgája. Térítésmentes továbbá a szakgimnáziumban az érettségi végzettséggel rendelkező tanuló részére egy szakmai érettségi vizsgatárgyból tett érettségi vizsga és első alkalommal a javító- és pótlóvizsga.”

Én úgy értelmezem, hogy számomra ingyenes, mivel ágazati szakmai érettségi vizsgát szeretnék tenni.



2020. dec. 30. 01:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen neked azért márt fizetni kell mert van érettségid
2020. dec. 30. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy ingyenes ahogyan írod kérdezd meg az oktatási hivatalt
2020. dec. 30. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Fizetős.
2020. dec. 30. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Akkor miért írja hogy szakgimnáziumban érettségi után a szakmai érettségi vizsga ingyenes?
2020. dec. 30. 02:11
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Igazából ezt az oktatás hivatal tudná megmondani hogy fizetős vagy sem én szakgimiben érettségiztem és tettem utólag emelt törit az fizetős volt bár tudom ez nem szakmai tárgy
2020. dec. 30. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Írtam nekik e-mailt. Igen azt tudom, hogy egyéb tantárgy fizetős, de szerintem a szakmai esetében ez másképp van.
2020. dec. 30. 02:19
 7/12 anonim ***** válasza:

"Térítésmentes továbbá a szakgimnáziumban az érettségi végzettséggel rendelkező tanuló részére egy szakmai érettségi vizsgatárgyból tett érettségi vizsga és első alkalommal a javító- és pótlóvizsga.”


Ez teljesen egyértelmű.

2021. jan. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
De OKJ =/= szakgimnázium!
2021. jan. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Igaz, én úgy értettem, hogy szakgimnáziumban van érettségi utáni képzésen. Ha nem iskolarendszerben szervezett OKJ-s tanfolyam, akkor fizetős.
2021. jan. 10. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Igen, én iskolarendszerben kezdtem el. És amikor én elkezdtem tavaly, akkor még szakgimnázium volt, második évben alakult át technikummá.
2021. jan. 10. 09:59
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!