Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » PhD-hallgatók! Mit érdemes tenni?

PhD-hallgatók! Mit érdemes tenni?

Figyelt kérdés

Jártatok már úgy, hogy megjelent volna egy tanulmányotok egy folyóiratban, és mikor megjelent az adott szám, akkor láttátok, hogy amúgy nincs is benne a ti cikkeket? Mit csináltatok?


Én egy konferencián vettem részt még tavasszal, ahol még igazolást is kaptam róla, hogy az előadáshoz kapcsolódó tanulmányom (az előadás bővített formája, rendes tanulmány szakirodalommal, stb.) el van fogadva publikálásra, meg volt adva a folyóirat neve, ráadásul az igazolást a főszerkesztő alá is írta.


Mégsem jelent meg a folyóiratban, ahol meg kellett volna. Egyszer még rá is kérdeztem, mert igen régen húzódott a folyamat, azt gondoltam, talán mégse jelentetik meg, akkor azt mondták, hogy meg fog jelenni, melyik számban és erre nincs is benne.


Ilyenkor érdemes rákérdezni vagy hagyni kell a fenébe?


Nem PhD-s vagyok, de utolsó éves vagyok az egyetemen és szeretnék jelentkezni. Nem ez az első publikációm, de engem felháborít, hogy nem tartották meg a szavukat.



2020. dec. 30. 14:06
 1/5 anonim ***** válasza:
36%

"Nem PhD-s vagyok"


A választ megadtad magadnak.

2020. dec. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Akkor írj a főszerkesztőnek, ugyanis csak ő tudja megmondani, hogy mi a helyzet. Lehet, hogy csak betorlódott egy csomó cikk, és egyszerűen nem fért már bele, és néhány átcsúszik a jövő évi első számra. Hagyni azért nem érdemes, mert ha beküldöd máshova, és közben itt megjelenik, akkor az eléggé gáz.
2020. dec. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Legalább kétszer megtörtént velem is sajnos. Én elengedtem, nem volt kedvem utánamenni.
2020. dec. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Szeríntem ez nem cikk, hanem konferencia abstract!

Írj a szerkesztőnek.

Elektronikusan sem jelent meg?

De van papírod a közlésről?

2020. dec. 31. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Egy tanulmány lenne, ami az adott konferencia előadás alapján íródott (pontosabban előbb a tanulmány volt, de az mindegy).

Kaptam igazolást arról, hogy elfogadják és publikálják 2020-ban.

Azt is tudtam, melyik folyóiratban jelenne meg, annak nemrégiben jelent meg az a száma, ahol meg kellett volna jelenjen, de nincs benne.


Írtam a főszerkesztőnek, kíváncsi vagyok mi lesz ebből.

2020. dec. 31. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!