Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kedves egyetemista Hallgatók...

Kedves egyetemista Hallgatók és más, tapasztalt Felnőttek! Érdemes lenne már most abbahagynom a fősulit? Nagyon bizonytalan vagyok már most, ez csak rosszabb lehet?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, idén érettségiztem, ami elég jól sikerült. Jó tanuló vagyok, fel is vettek államira oda, ahova elsőnek jelentkeztem (konduktornak a Petőbe, amiről anno kb mindenki hevesen próbált lebeszélni). A gond csak az, hogy időközben (már 3 hete járok a fősulira)bizonytalan lettem önmagamban. Úgy érzem, nem biztos, hogy valóban ez az én utam, sőt, egyre inkább úgy érzem, lehet, rosszul választottam. Itthon sajnos nem is igazán van megbecsülve, alig van időm, nagyon sokat vagyok gyakorlaton, amit egyszerre élvezek is, de néha nagyon leterhel és kimerít...ezentúl, egészségügyileg sem vagyok teljesen a toppon, kicsit tartok tőle, hogy idővel kikészülhetek. Sajnos, sokáig érzelmileg is labilis voltam/ talán még vagyok is...

Lehet, szeretnék inkább az "agyamból megélni" (azaz, több tanulással, kevesebb egyéb terheléssel)anélkül, hogy akár az egészségem rovására menne a dolog, vagy fizikailag lennék túlzottan leterhelve. Továbbá, ha én nem (mindig) élvezem amit csinálok, attól valószínű, hogy a másiknak is csak rosszabb lesz...Az az igazság, hogy erre születni kell, sokkal nagyobb hangsúlyt kap az elhivatottság...

Szerintetek érdemes volna már most az elején abbahagynom a fősulit, és felkészülni valami másra/ dolgozni menni? Továbbá, az is izgat, hogyha egyáltalán végigjárom ezt a megkezdett félévet, ami ugyebár ÁLLAMIS, azzal fogyasztom az államilag támogatott féléveim, ráadásul lehet, hogy értelmetlenül, hiába...

Nagyon bizonytalan vagyok magamban...

Ti mit tennétek a helyemben? Minden tanácsot szívesen fogadnék!


2015. szept. 27. 17:15
 1/1 anonim ***** válasza:

Ezt sajnos neked kell tudni, hogy elég elhivatottnak érzed-e magad, a Te jövőd múlik ezen.

Én azt javaslom, hogy ezt a szemesztert még mindenképpen csináld meg, meglátod mennyire tetszik, hogy bírod stb. és a szemeszter végén tudsz önteni, hogy folytatod vagy abbahagyod.

Ha abbahagyod most, ha nem, ezt az államilag támogatott félévedet már elkezdted, szóval így már egyet elvesztettél, akkor már jobb ha januárig kibírod és legalább ténylegesen meg tudod ítélni, hogy tetszik-e a szak, szereted-e stb. 3 hét alatt még nem tudod eldönteni, még nem is voltak a ZH hetek vagy a vizsgaidőszak.

Ha viszont úgy döntesz, hogy abbahagyod akkor az első szemeszter végén tedd, mert így nincs semmilyen anyagi vonzata, ha pl. mégse jelentkezel másik szakra vagy bármi. Max. akkor menj el dolgozni februártól és jelentkezel valami másra, ha meg tetszik akkor folytasd

2015. szept. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!