Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek a koronavírus...

Szerintetek a koronavírus mennyire lesz hatással az oktatásra a továbbiakban?

Figyelt kérdés
2021. jan. 1. 02:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
98%

Ugrásszerűen fejlődtek az interaktív oktatási módszerek.

Az oktatásra, ilyen formán jó hatással volt.

Nem mondható el, hogy a gyakorlatban minden tekintetben megfelelő,

hiszen hiányzik a személyes kontaktus, a személyiség ráhatása.

Viszont a hagyományos oktatásba való bekapcsolása növeli

a hatékonyságot.

2021. jan. 1. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
77%
Remélem átvesznek majd belőle elemeket. Pl. több netes házi, amit Word-ben írva elfogadnak stb.
2021. jan. 1. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem sok pedagógus mai napig a KRÉTA rendszert se tudja kezelni.


Sok minden nem fog változni, hagyományos oktatás marad 10-20-30 év múlva is. Addigra a tanárok között lesz egy generáció csere és remélem, hogy azok a tanár növendékek akik ebben a szar oktatási rendszerben nőnek fel változtatni akarnak majd ezen és nem nyomják el a tehetséges/gyengébb képességű tanulókat sem.

2021. jan. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
77%

Amúgy igen, azt látom, hogy nagyon maradi ez az oktatási rendszer, vírus helyzet általi hirtelen digitális átállás ide vagy oda. A tanárok nagy részén azt látom, hogy ragaszkodnak mindenképp a maradi elvekhez. Egyébként szerintem kifejezetten jó lenne bevezetni több helyen az online vizsgákat. Bár sokan jönnek ezzel a puskázás dumával... Nálunk egyetemen ilyen vizsgán sokkal kevesebb esély volt puskázni, mintha élőben ott ültünk volna. Kamerát kellett kapcsolni, meg képernyőt megosztani írásbelin. Látták minden mozdulatunkat, esélytelen volt a puska.


Élőben meg a pad alatt egy 100 fős előadóban úgy nyomkodod a telefont vizsgán, ahogy akarod.


Nekem speciel bejött ez a rendszer, így nem kellett annyit utazgatnom feleslegesen vizsgára. Én 150 km távolságra lakom az egyetemtől, így necces az utazás. A ZH-kat és a jegymegajánlókat legalább a továbbiakban is így kellene szerintem tartani. Nyilván fontos a jelenléti oktatás is, főleg gyakorlati tárgynál, de azért vegyesen kellene alkalmazni az online oktatással és vizsgáztatással. Elvégre XXI. századod írunk, immáron az ötöde el is telt.

2021. jan. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
68%
A gyengébb képességű tanulók ebben az átkos időszakban csak még jobban szívnak, méginkább lemaradnak,mert pl elkummantják az online órát -házikat,dogákat vagy szimplán nincs laptopjuk amin tudnának dolgozni.
2021. jan. 2. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
71%
Remélem minél előbb feloldják ezeket a rohadt korlátozásokat.
2021. jan. 2. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
59%
#6 Ott a pont.
2021. jan. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
78%
Ne felejtsd el hogy diákok kb 20% a nem tud résztvenni mert putriban él és alig van áram nem hogy internet. Szóval van akinek sokkal jobb worben megirni, de amíg ilyen középkori állapotok vannak vidéken ne gondold hogy rendszer szintű változás lesz.
2021. jan. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
83%

Mindig ez a "diákok xy %-a" duma. Azok, akik putriban élnek, jelenléti oktatáson sem sűrven vesznek részt, mert állandóan ellógják az órát, nem járnak be, szóval ez nem érv.


Érdekes, most hirtelen egyetemisták közül is mindenki annyira be akarna járni. Amíg normálisan mentek a dolgok, addig a nappalisok 70-80%-a minden nap délig a saját hányásában fetrengett a hajnalig tartó buli után, és cseszett bejárni előadásra.


Félreértés ne essék, nem a jelenléti oktatás ellen vagyok, mert szerintem a kettőt együtt kellene alkalmazni, csak unalmas már ez az álszent duma. Korábban szinte minden diák azon volt, hogy hogy tudna ellógni valamilyen órát, meg miért kell minden dögunalmas f.st végigülnie...

2021. jan. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
71%
Utolsó, most ébredünk rá hogy milyen jó volt amíg normálisas élhettünk. Mert az nem élet hogy mindent bezáratnak, maszkot húznak a fejünkre és a 4 fal között nyomkodjuk a számítógépet...
2021. jan. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!