Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gazdaságinformatikus hallgatók...

Gazdaságinformatikus hallgatók! Tényleg ,,se nem közgazdász, se nem informatikus" a szakotok?

Figyelt kérdés

Sokan vannak róla olyan véleménnyel, hogy nem tanítanak normális programozási ismereteket, nem lehetsz programozó, csak felhasználói szinten használod az informatikát, a programozók kiröhögnek. Igaz ez? Tényleg csak összemossák a két területet?

Vagy ha nem így van, milyen ismeretekre lehet szert tenni, mit tanul meg ott az ember?

Tudnátok mesélni a szakotokról? Minden érdekel.



2021. jan. 2. 20:31
 1/4 anonim ***** válasza:
71%
Most fogok államvizsgázni gazdaságinformatika szakon Debrecenben. Különösebben sem proginfón sem mérnökinfón nem tanítanak meg jobban programozni. Mi tanultunk legalább 5 féle nyelven programozni. Ahhoz, hogy programozó legyél még önszorgalomból sokat kell vele foglalkozni, hogy felvegyenek juniornak. Az, hogy se nem informatikus se nem közgazdászról az véleményem, hogy ugyanannyi közgázt fogsz tanulni mint egy pénzügyes vagy gazdmenes. Szóval ha erre a szakra tervezel jönni bátran ajánlom mert én nagyon szerettem a sok nehézség ellenére is.
2021. jan. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tartalmas választ!
2021. jan. 2. 21:57
 3/4 anonim ***** válasza:
90%
Én azért nem feltétlen mondanám hogy ugyannyi közgázt tanulsz mint egy közgazdász, de ahhoz amit csinálsz, eleget.
2021. jan. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
88%
Én maximálisan elégedett vagyok a szakommal. Életképes, nem csak az infó oldalát, de az üzleti és pénzügyi oldalát is átlátom, és mivel saját vállalkozásom van mellette, nekem szó szerint minden órám hasznos a gyakorlatban is. Persze, ha csak ülnék a padban 18 évesen és a kurzusoktól várnám a megváltást, nem jönne el. De ha magad lábára akarsz állni, szívesen tanulsz pluszt a szabad óráidban, mész a tudás után, akkor ez nagyon hasznos és életrevaló szak. Abszolút ajánlom azoknak, akik nem csak a gép előtt a kiadott issue-kat akarják látni, hanem érteni akarják, hogy mit csinálnak, miért csinálják, pénzügyeket, üzleti logikát, projekteket, és nem mellesleg az informatikai oldalt is. Programozni meg mindenki maga tanul meg, mérnökinfós ismerősöm is ugyanúgy otthon tanulta, mint én. Egy szinten vagyunk. A beletett munka megtérül, akármit is tanulsz.
2021. jan. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!