Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » BCE gazdaságinformatikus vagy...

BCE gazdaságinformatikus vagy BME mérnökinformatikus?

Figyelt kérdés
Idén fogok érettségizni, matek emelt, infó közép. A matek eléggé jól megy. Szerintetek melyik szakot érdemes választani? Elsősorban nehézség és hasznosság érdekelne. Aki valamelyiken tanul(t), nyugaodtan írjon privátba is.

2018. dec. 20. 13:11
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
A BME mérnökinfó fényévekkel nehezebb, viszont arányosan hasznosabb is. Ha tényleg nagyon megy a matek, akkor szerintem azt válaszd.
2018. dec. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is a metekot szeretem, infóból annyira nem voltam penge, de gazdinfóra jelentkeztem. Mivel már elvégeztem ezt a szakot, utólag azt mondom, hogy jó, hogy ezt és nem más infó szakot választottam. Persze a gazdinfóhoz, nem feltétlenül kell nagyon nagy matektudás. Én a helyedben (és persze azt is figyelembe véve, hogy a BCE-n van nlehetőséged tanulni) a gazdinfót választanám.
2018. dec. 21. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én BME mérnökinfón voltam, de félbehagytam 5 félév szenvedés után. Matekból mindig jó voltam, így azokat a tárgyakat, amiken mindenki bukdácsolt pont sikerült elsőre végigcsinálni, viszont volt mérés labor meg néhány másik tárgy, ami rengeteg készülést igényelt és végül elsősorban a mérés labor miatt hagytam abba.

Jelenleg tudtommal már összevonták ezeket a szopatós tárgyakat egyetlen felszínesebb részbe, így egyszerűbb túlesni rajta.


Saját tapasztalatból azt mondom, hogy annak, amit egyetemen tanulsz jó eséllyel csak minimális részét fogod használni, viszont tény, hogy a BME mérnökinfós diploma többet ér és hasznosabb tudást ad. Utólag ennek ellenére azt mondanám, hogy jobban jártam volna a BCE gazdaságinformatikus szakkal. Az is értékes diplomát ad és minden ismerősöm gond nélkül végigcsinálta. Ott is kicsit kemény a matek, de közel sincs a BME-s szinthez. Az én szakomról a hallgatók kb. fele már az első évben kiesett.


Végeredményben persze rajtad múlik. Ha nagyon jól megy a matek, érdekel a fizika és szeretnél komoly szoftverfejlesztő lenni (és tennél is érte), akkor menj BME mérnökinfóra. Itt nagyon jól jön az is ha már van valamennyi tapasztalatod programozásban.

Ha érdekel az informatika, de nem vagy annyira biztos magadban és/vagy nem vagy az a nagy otthon tanulós típus, akkor inkább a gazdaságinfót ajánlanám. Tény, hogy programozást sem tanítanak magas szinten, de ha közben kitalálod, hogy mi érdekel igazán, akkor lesz lehetőséged plusz órákat felvenni és beleményedni abba az egy dologba és nem kell mindent magas szinten tanulnod tök feleslegesen.


Annyit mondanék még, hogy bárhogy döntesz, az első félév befejeztével komolyan gondold át, hogy jó helyen vagy-e. Ezen a ponton még viszonylag könnyen átsorolhatsz más szakokra, vagy akár teljesen elölről kezdhetsz egy kurzust. Ne ess abba a hibába, hogy húzod a dolgot és akkor jössz rá, hogy mégsem lesz jó, amikor már zsákutcában vagy.

2018. dec. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%
Az előzőeket annyival egészíteném ki, hogy a BCE gazdinfó inkább gazdaság, mint informatika. A diplomában is 'közgazdász gazdinfó szakon' a megnevezés.
2018. dec. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
13%

Imádom az ilyen kérdéseket. Mintha azt kérdezné valaki, hogy matekszakra vagy anglisztikára menjen. A gazdinfó és a mérnökinfó azon kívül, hogy névre hasonló, egymástól átkozott messze van.


Gazdinfóra az atyaisten sem vitt volna rá, mert van másfél év infó, utána meg szopsz az elmélettel. És programozgatsz aszerint. (Van pár ismerősöm ott...) A mérnökinfó szerteágazóbb és kevésbé korlátozott, több nyelvet tanulhatsz, szélesebb körökben helyezkedhetsz el, számomra érdekesebb is emiatt.

Ha bírod a közgazdász-témát és nem zavar, hogy amúgy a szak felének köze nincs a programozáshoz, hanem inkább adatbáziskezelés és statisztika, akkor hajrá. Érdemes megnézni mondjuk egy mintatervet.


PS: amúgy nem akarom leszólni tényleg, biztos jó szak az is, csak anno pályaválasztásnál nekem is szétreklámozták a laikusok és jobban utánanézve köze nem volt az elképzeléseimhez meg ahhoz, amit én akkoriban informatikának mondtam. A mérnökinfón azért nem ért ekkora csalódás.

2018. dec. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
42%

A BME mérnökinfót kerüld el messzire. Rengeteg kidobott idő, erőfeszítés, elpazarolt államis félévek. Akkor inkább ÓE.

Tök jó a gazdinfó, akár a BCE-n, akár az ÓE-n, akár a BGE-n.

2018. dec. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
9%
És itt van a hírhedt 57%os :)
2018. dec. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!