Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan oldjam meg a szöveges...

Hogyan oldjam meg a szöveges feladatokat?

Figyelt kérdés

Nagyon izgulok a központi felvételi miatt, mert a szöveges feladatokat nem mindig tudok megoldani. A 10-es feladatokat inkább. Ugye az általában szöveges, viszont többször is volt, hogy nem tudtam felírni, mert valahol elcsúsztam. Tudnátok valami sikeres tippet adni? Egy technika, ami beválik. Addig megvan, hogy az lesz az x általában, amire rákerdez a feladat. Nagyon megköszönném!

És esetleg valami praktikákat tudtok, hogy hogy lehet jól felkeszulni a matekra? Nemcsak a feladatod részre értem, hanem mentális szempontból is.

2010-'20 feladatsorait megcsináltam, sok pótfeladatsort is, valamint a 2004-es felvételit is. Előre is köszi szépen!



2021. jan. 2. 23:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Felkészülni csak úgy tudsz, hogy gyakorolsz.

Közhely, de nem szabad idegeskedni rajta, mert csak rosszabb lesz.

Szöveges feladatot mindig úgy érdemes elkezdeni -bár ezt a tanárok tűzzel-vassak irtják-, hogy elkezdesz próbálgatni. Tehát felteszed, hogy a kérdésre a válasz mondjuk 100, és megnézed, hogy ezzel az értékkel végigvezetve a feladatot találsz-e ellentmondást. Ez a lépés azért is fontos, mert ha el tudod dönteni egy számról, hogy az nem lehet megoldás, akkor a feladatot is megértetted (rosszabb esetben félreérted, de most erre a lehetőségre ne gondoljunk). Ráadásul a próbálgatás során észreveszed, hogy ugyanazokat a műveleteket végezted el mindig, így az 'x' szám esetén is fel tudod ezeket írni, míg egy egyenlethez nem jutsz.

Még egy dolog; ha több részfeladatból áll a feladat, akkor szinte kivétel nélkül úgy követik egymást, ahogy azok megválaszolhatóak, és jellemzően fel is kell használni a korábbi részfeladatok eredményeit is. Tehát mindig az első részreladatra koncentrálj, aztán a másodikra, és így tovább.

2021. jan. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, megfogadom a tanácsaidat!
2021. jan. 3. 09:53
 3/3 A kérdező kommentje:
És ha van valaki másnak tippje, azt is megköszönöm.
2021. jan. 3. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!