Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem értem matekból a szöveges...

Nem értem matekból a szöveges feladatokat. Mi segítene?

Figyelt kérdés
Soha nem ment és most 8-ba fogok felvételizni. :000
2017. júl. 22. 11:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Rajzold le...
2017. júl. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
45%
A szövegértést nagyon elősegíti az olvasottság. Nem véletlenül vannak a kötelező olvasmányok. Hogy legalább szavakat, fogalmakat megértsen az ember. Gyakorold a szavakat. Nézd meg szótárból, aminek nem tudod az értelmét. Aki matekból gyenge, az legtöbbször magyarból is az.
2017. júl. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Magyarból jó vagyok.


Csak matekból a szövegértést nem értem... Hiába rajzolom le :(

2017. júl. 22. 15:30
 4/4 anonim ***** válasza:
De konkrétan mi nem megy benne? Magát a szöveget nem érted vagy nem veszed észre benne a "matekot"? Az szokott lenni a baj a szöveges feladatokkal, legalábbis én az érettégi feladatokkal is azt tapasztaltam, hogy túl sok a rizsa, leírnak egy szép kis kerek történetet mindenféle plusz infóval és neked ebből ki kell szedned a lényeget. Maguk a feladatok általában nem nehezek, általában csak fel kell írni egy egyenletet és meg kell oldani, csak nem mindenki tudja kibogarászni a megfelelő adatokat és nem mindenki érti az összefüggéseket. Szerintem úgy a legegyszerűbb, ha először megtalálod, hogy konkrétan mi a kérdés, mit keresel és józan ésszel végiggondolod, hogy azt mégis hogyan lehet megadni és utána mégegyszer átnézed a szöveget, próbálod kiemelni a lényeget és ilyen táblázatszerűen ki is írhatod magadnak az adatokat, majd abból felírod a számításokat. Ha írsz egy konkrét példát és leírod, hogy te hogyan értelmezed vagy mit nem értesz rajta, akkor megpróbálok segíteni. :)
2017. júl. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!