Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan kell angolul kiejteni...

Hogyan kell angolul kiejteni ezeket a szavakat? Sister, aunt, uncle, cousin, mother, brother.

Figyelt kérdés

Jelenleg így ejtem ki:

Sziszter, áunt, ánkül, kázin, mádör, brádör (vagy legalábbis hasonlóan ejtem)


Hogy kell igazából? Írta valaki ezek kiejtését, levélben, hogy pl: az uncle "őnköl", cousin "köszen", stb.


Mi az igazság? Füzetembe írom bele, így fontos lenne tudnom, nehogy hülyeséget jegyezzek meg. :S


2021. jan. 7. 22:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Hallgasd meg a neten. Van ilyen weboldal9
2021. jan. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem weboldalra van szükségem, hanem írásban annyira, hogy jó ahogy kiejtem vagy nem. Egy amerikai írta, hogy az uncle-t "őnköl"-nek kell kiejteni. Én nem amerikai angolt tanultam, nem jön a számra így. Feltéve, ha egyáltalán így kell kiejteni. Ebben kellene írásban segítség.
2021. jan. 7. 22:29
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet magyar betűkkel leírni, mert az amcsik és az angolok is máshogyan képzik a magánhangzókat. Van szótárad? Ott láthatod a kiejtési speciális karaktereket.
2021. jan. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Fonetikus jelnek hívják ezeket a karaktereket


[link]

2021. jan. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Plusz


[link]

2021. jan. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
91%
Ha megtanultad volna az angol abc hangzóinak a kiejtését, stb., stb., akkor nem kérdeznél hülyeségeket.
2021. jan. 8. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, te autodidakta módon tanulod az angolt?


De még akkor is alapvető lenne, h anyanyelvi kiejtést hallgstsz a neten nem oedig holavarjú- s hunglish kiejtést próbálsz fixírozni...

2021. jan. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!