Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért kötelező emelt érettségi...

Miért kötelező emelt érettségit tenni az egyetemre való bekerüléshez?

Figyelt kérdés
Pár éve még nem kellett. Miért szigorítanak a bekerülési feltételeken?

2021. jan. 8. 13:47
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem észrevették, hogy olyanok is bekerülnek, akik nem valók egyetemre. Azzal, hogy elvárás lett 1 emelt érettségi, azzal jobban tudják talán szűrni az embereket. (De ez csak saját vélemény)
2021. jan. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert már nincs felvételi, ami régen az érettségi után volt.

Most aki továbbtanul, az adott szak egyik alaptárgyából tesz emeltet.

2021. jan. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%
Hát jo hogy most van ilyen. Ez az alap, ha ezt nem tudja valaki megírni bukdácsolni fog, ami nem nagy élmény, illetve elég sok pénzbe kerül 1 félév (bár a legelső ingyenes), de utana eleg drága. Ez kb olyan mint egy szűrő, ahogyan a kötelező nyelvvizsga is (utóbbi nélkül nem kaphatsz diplomát, jobb is ha hamarabb meg kell csinálni).
2021. jan. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%

Mert a fsz sem fog kínlódni idiótákkal egy szakmai képzésen, hogy az alapvető matematikai/biológiai/fizikai/szaktól függően egyéb ismereteket a szájába rágja embereknek. Mindezt persze azok kárára, akik meg normális alapokkal mentek oda.


Másrészt úgy gondolom, hogy akinek az érettségi nagy falat, abba kár a pénz a felsőoktatásba. Egyszerűen alkalmatlan, úgysem menne neki, a legtöbb gyenge érettségiző is csúszik meg hullik a komolyabb szakokról.



Szóval szerintem elsősorban ez azért számít, hogy egy szinten lehessen az emberekkel úgymond kommunikálni és lehessen hivatkozni arra, hogy ezt korábban már tanulták/illett volna, ezáltal nem kell ilyenekkel húzni az időt, hanem normális dolgokkal lehet foglalkozni. A másik ok, hogy tulajdonképpen az oktatás, főleg államilag támogatott képzésen, egy befektetés. A hülye fektetne olyanba, aki csak pazarlás, mert nem szerzi meg a papírt, cserébe mindenki kínlódni fog vele. Úgymond egyfajta minőséggarancia az adott intézmény felé az ilyesmi, pont ahogy az iskolába kerülésnél is, hogy itt ez az egyed, tanítható a megfelelő szinten, mert tud írni-olvasni, van annyira értelmes, hogy ha össze akarsz vele adatni két számot, ne legyen agyilah fing, hanem legkésőbb a harmadik órára sikerüljön neki. Egyetemen is hasonló a helyzet, csak magasabb szinten.

2021. jan. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
98%
Ezzel megszűrik a jelentkezőket, de /már végzett egyetemistaként/ az a véleményem, hogy így is sokan kerülnek be, majd szóródnak ki.
2021. jan. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
97%

Hogy beiktassanak egy szűrőt. Jó döntés volt, és ezt úgy mondom, hogy két emelt érettségit raktam és nem volt egyszerű de nagyon nagyon megérte, mert most az egyetemen jóval kevesebbet szenvedek. Pszichológia szakon vagyok, biosz és angol emeltet raktam, bioszbol viszonylag kevés tanulással lazán a legjobb eredményt értem el és ez az emeltnek köszönhető.

Plusz igazából ez egyáltalán nem nehezítés, 2005 előtt egyetemi felvételi volt, utána volt ez a viszonylagos könnyítés, hogy minimális elvárás volt az egyetemi bekeruleshez.

2021. jan. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!