Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért kell pánikot kelteni...

Miért kell pánikot kelteni ahelyett, hogy letennék a valagukat tanulni?

Figyelt kérdés

Nem egy tárgyból találkoztam már a jelenséggel, hogy mindenki óbégat, hogy milyen g*ci a vizsga vagy mennyire belepusztulós teljesíteni, mekkora rosszindulatú szivatós szemét az xy tanár, aki feleltet... És nagyon sokáig sikerült ezzel a hülyeséggel felültetni, gyakran előre utáltuk az illető tanárt, akinek az egyetlen bűne, hogy alapos volt.


Soha életemben nem voltam olyan tárgyam (pedig túlvagyok egy természettudományi és majdnem egy mérnöki képzésen is), ahol ne tudtam volna, hogy honnan kell(ett volna) tanulni. Mégis, mindig vannak emberek, akik az egész történetet úgy adják elő, hogy velük mindneki csak rosszindulatú, mindenki szivatni akarja őket, az anyagot pedig be kell magolni és magolást várnak el. Ez soha nem volt így szerintem.


Elismerem, lehetnek szemét, igazságtalan tárgyak, nyilván két egyetemi képzés nem ad okot arra, hogy messzemenő következtetéseket vonjak le, csak egyszerűen nem értem a tendenciát. Már rutinból kérdezem, hogy "előadásra jártál, ott figyeltél, feladatokat(ha vannak) begyakoroltad, kötelezőt átrágtad vagy ugatsz fölöslegesen"? És általában valamelyik nem nyert a felsoroltak közül. Általában egyik sem főleg az, hogy olvasni kelljen még pluszban.


Kötve hiszem, hogy valaki ennyire gyenge képességű, de még abban az esetben sem értem, hogy miért kell görénynek és igazságtalannak beállítani a tanárt vagy az osztályzást. Nem egy tárgyamból rommá stresszeltem magam már az ilyenek miatt, imádkoztam, hogy kettes legyen, átrágtam minden megadott forrást és gyakorlatilag kérdés nélkül megadták az ötöst. És mindenkinek, aki parából benyalta az anyagot, mert elhitették vele, hogy az a kettes szint. Amivel tulajdonképpen jól jártunk, de könyörgöm, miért kell minden alkalommal leművelni ezt a hattyú halálát?


2021. jan. 8. 14:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Jóvan okos vagy, ezt akartad hallani? Most komolyan, mit vársz erre..
2021. jan. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tök igazad van. Én is így gondolom. Egyetemi képzésre nem értem minek megy valaki ha b@$zik tanulni.
2021. jan. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Stressz. Ha valakinek volt egy vagy esetleg több negatív tapasztalata, akkor azt követően már alapból a legrosszabbra fog gondolni és előre félni fog.

Nekem is volt pl. olyan irodalom előadásom, amin a tanár legalább az óra felében felolvasott pár könyvből (100+ fő, előadó terem, mikrofon nélkül....) és ez volt az óra, nem kaptunk semmit (se ppt, se jegyzet, se vázlat, se tétel, se semmi) és még nagyon jegyzetelni sem tudtál, mert nem volt mit. Úgy mentél vizsgázni, hogy fogalmad nem volt róla mit fog kérdezni vagy úgy egyáltalán mit, miből kellene tanulnod. Volt még pár ilyen tanárom, aki pl. órán szeretett inkább sztorizgatni vagy énekelni, de pl. az is jellemző a szakunkon, hogy nem használnak ppt-t, vagy nem adják ki és nem adnak ki jegyzetet sem semmit és emiatt jegyzetelned kell az órákon... csak nem mindig van mit, illetve gondolom ismerős az is, amikor tök más van kivetítve mint amiről beszél. Egy kezemen meg tudom számolni, hogy hány vizsgámra tudtam tuti biztosan felkészülni.

2021. jan. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Amúgy az, hogy ki mennyit készül a vizsgájára, és hogy mennyire fél, bizonytalan vagy hogy küzd meg azzal, hogy megbukott, hogy kit hibaztat, nem a te dolgod. En is mentem már el próba-cseresznye alapon vizsgázni, amikor kb 2 órát tanultam összesen a vizsgára, mert leltár időszak volt a munkahelyemen, és nappalira jártam amúgy.

Amúgy tényleg van, hogy nem fairek a tanárok. Az egyik a nincs tananyag kérdése, amit fent is írtak. A másik amikor pl azt mondja a tanár, hogy tesztes vizsga lesz, és "rövid" kifejtős kérdések vannak. Vagy amikor 20 perc kidolgozási idő helyett 5 percnél hív, mert túl hamar megbukott az előző 2, aki előtted lett volna, vagy amikor húznod kell még egy tételt, miután már lefeleltél, és el kell mondanod kidolgozás nélkül, hogy el tudja dönteni, hogy 3/4-s közül melyiket kapd, de megbuktat a plusz tételen.

Nyilván, ha mindent is tudsz, és olyan típus vagy, akinek nem kell kidolgozási idő (nem kell idő arra, hogy előhívd a tudásod), akkor meg lehet csinálni, de nem fair.

Nekem pl volt olyan félévem, amikor 19 tárgyam volt (mintatanterv szerint), ebből 15 vizsgás, így volt olyan nap, amikor 3 vizsgám volt. Nem tudtam az utolsó kisbetűt mind a 3 tárgyból, lehet szídni, higy miért nem tanultam, de egyszerűen sok volt. Ettől függetlenül ma már jó szakember vagyok.

2021. jan. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!