Nyelvvizsga elérése?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tizedikes lány vagyok és szeretnék angolból középfokú nyelvvizsgát. Általános iskolában egész jól ment az angol, mikor összeszedtem magam akkor csupa ötöseim voltak bár hozzá kell tenni, nagyon jó tanárom volt. Aztán középiskolában kaptam egy nagyon aranyos tanárt akit eléggé érdekel a lelkivilágunk és néha elmegy a tanóra ilyen beszélgetős órákba... illetve teljesen más ez a könyv amit használunk és nagyon nem is tudok belőle úgy tanulni mint az általános sulisból. Emiatt nem mindig sikerültek úgy a dogáim ahogyan azt én szerettem volna. Próbálok ebben a digitális iskola helyzetben angolt tanulni de egyszerűen sok ez az egész. Sok a házi feladat, a vázlatírás amit sokszor nekünk kell megírni, közösség nélkül bezárva lenni 0-24-ben a házban. Abból áll egy napom, hogy felkellek 7:30 kor, suli van általában 14:30-ig aztán kicsit kimegyek, ebédelünk, délután leckézek, kicsit pihenek, elvégzem az esti rutinomat és alszok és ez megy már hónapok óta. És mivel nem megy úgy az angol rám jött annyira a stressz emiatt, hogy ma meghallottam a nyelvvizsga szót és elsírtam magam... vettem egy szótárat amiből szeretnék tanulni és ebben kifejezetten olyan szavak vannak amik nyelvvizsgához szükségesek és mikor az angol munkafüzetemben találkoztam egy szóval amivel a szótárban is, tudtam a jelentését és örültem is neki, olvastam, hogy érdemes angol filmeket,sorozatokat,videókat néznem de nekünk nincs netflixünk és nincsen olyan sok film vagy sorozat amit örömmel is néznék. Most éppen a 13 reasons why-t nézzem angolul magyar felirattal de a suli miatt ez is elmaradt mostanában, nincs rá időm. Nem tudom mitévő legyek, hogyan csináljam meg a nyelvvizsgámat... minden egyes írásomban van hiba , beszélni se bírok, keverem össze-vissza a nyelvtant és még a hallásom se jó angolból... volt már valakivel hasonló szituáció? Hogy sikerült a nyelvvizsgád? Vagy esetleg változtassak a dolgokon? Előre is köszönök minden választ, tanácsot!!🥺

2021. jan. 8. 14:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Szótárból nem lehet tanulni.


Amúgy meg ha ennyire nem tudsz magadtól tanulni, keress egy angoltanárt.

2021. jan. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Fogj egy ismert nyelvtanulós nyelvkönyvsorozatot és vedd végig.

De ettől beszédgyakorlatot nem fogsz szerezni, ahhoz partner kell.

2021. jan. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Jártam maganba. (Online)
2021. jan. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Felejtsd el a sulis tanulást, és a szótanulást! Az egész módszer úgy ahogy van rossz. Nem szavakat kell tanulni, hanem mondatokat. Semmit sem érnek a szavak kontextus nélkül. Így a nyelvtani patternek is rögzülnek. Erre az anki programot tudom ajánlani. Hallgass előadásokat a youtubon! Ne nyelvkönyvsorozatot vegyél végig, hanem hallgass anyanyelvűeket beszélgetni.

Biztos van olyan téma ami érdekel. [link] Nekem ez az egyik kedvencem. (Igaz ebben nem anyanyelvű beszél, de attól még jó.) Olvass nagyon sokat! Harry Potter, Roald Dahl. Hallgass hangoskönyvet! Ami a legfontosabb, hogy ne stresszelj rá ennyire. Olyan sürgős most az a nyelvvizsga? Nem érne rá 1-2 év múlva? Ne a középfokú nyelvvizsgára hajts, hanem arra, hogy megtanulj angolul! De ami a legfontosabb, hogy örömed leld a tanulásban, és minden nap foglalkozz vele, még ha kicsit is! Teljesen normális hogy hibázol, ki nem? Csak még nem hallgattál eleget, nem olvastál eleget. Nem kell feltétlen erőltetni a beszédet, inkább rengeteget hallgatni, olvasni, aztán jöhet az is. Legalábbis én így vagyok vele.

2021. jan. 18. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!