Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A konzulensi, vagy az opponens...

A konzulensi, vagy az opponensi vélemény fontosabb?

Figyelt kérdés

A konzulensem megdicsért, jó jegyet adott a szakdolgozatomra, de a opponens kritizálta a szakdolgozatomat a jegyet nem tudom azt nem mondták el.


Ilyenkor mi történik?


2021. jan. 8. 14:29
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
Az opponensnek ez a dolga. A konzulensed meg nyilván nem fog a saját munkájára szar jegyet adni.. magát minősítené vele.
2021. jan. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
A konzulens aki segít - külsősként - a szakdolgozat összeállításában, tanácsokat ad, stb. Az opponens, aki nyilván a tanárod is egyben, ő az aki elbírálja magát a szakdolgozatot. Szíve joga. Az, hogy ketten nem értenek egyet a szakdolgozatod kivitelezésében, nem a Te hibád, csak sajnos Te iszod meg a levét. Egyébként, mielőtt beadtad a szakdogát, az opponenst is felkereshetted volna tanácsért.
2021. jan. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

1-es konzulens függő. Én pl tudtam, hogy nincs sok ideje, ezért akkor küldtem el neki mikor már koppra kész voltam. Átolvasta 1-2 dolgot azt mondta javítsak át (volt vele 2-3 óra dolgom) aztán ennyi, 5ös, opponens is 5öst adott.


Egyébként szerintem az a fontos, hogy jól meg tudd védeni, lássák, hogy te írtad és érted is amit kutattál, innentől a konzulensi jegyedtől +-1 jegynél messzebb nem landolhatsz szerintem.

2021. jan. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2es, pont láttam a válaszod (3as vagyok), nekem a konzulensem a tanár, az opponens pedig "külsős" aki az adott téma szakértője egyetemen belül.
2021. jan. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A bírálót/opponenst nem ismertem nem tanított engem
2021. jan. 8. 14:44
 6/8 A kérdező kommentje:
A végén mondták el, hogy ki volt az opponens, azt is úgy h rakerdeztem.
2021. jan. 8. 14:46
 7/8 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

Hát, nem tudom, az én tanárom nem vállalta a konzulensi feladatokat, ezért az egyetemen kívüli szakembert kellett keressek erre a feladatra. A szakdolgozatom elbírálásában az oppenensem pedig a saját tanárom volt. Igaz, mindketten 5-öst adtak a szakdolgozatomra, és a védésem is 5-ös lett.

2021. jan. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Még ezután lesz a védés, és az ott szerzett jegyből, ill. az opponensi és konzulensi jegyből “gyúrnak” egyet, legalábbis ez nálunk így volt. (Gondolom egyeteme válogatja) Nekem mindegyik értékelés azonos jegyű volt, de volt olyan csoporttársam, aki olyan szépen válaszolt az opponensi kérdésekre és felvetésekre, ergo jól megvédte a munkáját, hogy végeredményben kijavította az opponensi 4es jegyet. Nálunk is tanárunk volt a konzulens, sok diáknál pedig külsős vagy legalábbis minket nem tanító az opponens (persze volt, akinek olyan volt, aki tanított is), téma függvénye volt.
2021. jan. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!