Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Így sehogy sem tudok a könyvtá...

Így sehogy sem tudok a könyvtárban dolgozni?

Figyelt kérdés

Jelenleg munkanélküli vagyok és csak egy érettségim van.Nincsen ismerősöm aki által bárhova be tudnék jutni így ez sem opció.Szeretnék felvételizni az informatikus könyvtáros képzésre viszont szeretnék a könyvtárban dolgozni már most.Természetesen nem olyan munkakörben ami képzettséget igényel hiszen az nincs jelen pillanatban, viszont semmi olyan munkakör ne lehetne a könyvtárban amit egy érettségivel is lehetne végezni?Valami kis adminisztárció vagy leltározás, könyvek szétválogatása,pakolása ilyesmi.Még 4 órában is örülnék ha a könyvtárban dolgozhatnék.Van valami ötlete valakinek,hogy hogyan valósítsam ezt meg addig amíg legalább nem kezdem el az iskolát? Gondolom ha ráírok könyvtárakra és elküldeném az önéletrajzomat azzal sokra úgyse mennék.Vagy lehet,hogy mégis?

Mit tegyek? Véleményeket,tanácsokat előre is köszönöm szépen!



2021. jan. 8. 17:58
 1/10 anonim ***** válasza:
99%
Az a probléma, hogy még végzett könyvtárosra sincs igény. Ezt könyvtáros ismerősöm mondta. A könyvtárakat az önkormányzatok tartják fenn és csak annyi munkaerőt tartanak állományban ami pontosan kell.
2021. jan. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha már lesz hallgatói jogviszonyod informatikus-könyvtáros szakon, akkor azzal már felvehetnek dolgozni könyvtárba.

De van egyébként egy egyéves segédkönyvtárosi tanfolyam is. Esetleg végezd el azt, még az egyetem előtt.

2021. jan. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Most néztem, hogy az Indeed-en keresnek könyvtári asszisztenst, rá kellene nézni.
2021. jan. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtatok.Az a baj most még pénzem sincs igazán és ez a segédkönyvtáros képzés már ebben az évben nem is megy mert megszüntették az okj-t.Így erről sajnos lemaradtam.Az egyetem ígyis kérdéses, mert még újra kell tegyem a történelem érettségit és egy emelt angol érettségit ugyanis nem lett jó.Igyekszem tanulni mint az őrült. :)
2021. jan. 8. 20:28
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan érdemben nem tudok a kérdésedhez hozzászólni, de sok sikert hozzá! :)
2021. jan. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2021. jan. 8. 21:57
 7/10 anonim ***** válasza:
89%

Első, szerintem az, hogy a végzett könyvtárosokra sincs igény, pár éven belül fokozatosan javulni fog, hiszen tömegével mennek nyugdíjba a könyvtárosok (a szakmai átlagéletkor kirívóan magas), ellenben könyvtárosként nem végeznek túl sokan éves szinten. Azzal sem értek egyet, hogy a könyvtáros szakma létjogosultságát fogja veszteni, egyszerűen csak az intézményeknek haladniuk kell a korral.

Viszont azt megsúgom, hogy egy könyvtáros ismerősöm, aki 30 éve volt könyvtáros, nemrég ment nyugdíjba, és a fizetése a nyugdíj előtt 180.000 volt... Szerintem ez beszédes. Most meg a közalkalmazotti jogviszonyuk is megszűnt... Hát, ahogy látom, üresednek is meg a helyek rendesen, vezetői szinten is, ami nem véletlen.

2021. jan. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#7-es: Én nem azért szeretnék a könyvtárban dolgozni,hogy agyon keressem magam, sőt engem nem igazán érdekel ez az anyagiak utáni futkározás.Tisztában vagyok azzal,hogy mire számítsak ezen a területen.


Azt pedig,hogy érted, hogy az "intézményeknek is haladniuk kell a korral"?

2021. jan. 9. 08:40
 9/10 anonim ***** válasza:
91%

[link]

Itt nézelődj, ha van álláshirdetés azt ide fel szoktak rakni, de valóban a legtobb kepzettseghez kötött.

2021. jan. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm 9-es :)
2021. jan. 9. 10:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!