Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek eltörlik a 2021-es...

Szerintetek eltörlik a 2021-es érettségit?

Figyelt kérdés
Eddig 20 ezren írták alá, miszerint a jegyek alapján kapjanak érettségit a diákok
2021. jan. 9. 19:25
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
88%

Nem, nem lenne korrekt.


Egy mucsaröcsögei szakközépben kapott matematika 5-ös, és pl. egy Fazekasban kapott 3-as között is zongorázni lehet a különbséget. Az előbbi éppenhogy átmegy a középszintűn, az utóbbi pedig max-ra írja.


Akkor lehetne eltörölni, ha az egyetemek szerveznék meg a felvételi eljárást, de ez nem fog megvalósulni.

2021. jan. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
37%
Nem fogják eltörölni. A petíció egy baromság és csak azoknak jó, akik kitűnőek. Kivitelezhetetlen és nem átgondolt.
2021. jan. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Én most fogok érettségizni, de még engem is felidegesít ez a szar petíció. Ha megnézem jobban, az osztályomból is pont azok pattognak a legjobban, akik 4 évig fostak a tanulásba és ezt is el akarják sikálni. Ha valaki fel akar készülni, akkor fel fog tudni ilyen módon is. A másik meg az, hogy egy erős gimnáziumba járok, mindenki egyetemre tervez menni, és egyszerűen nem értem hogy érettségi nélkül hogy képzelik el..

Amúgy biztos nem lesz eltörölve, mert a nyelvvizsgák és a középiskolai felvételik sem maradnak el, meg tudják őket oldani. Szóval írhatják itt alá akárhány ezren, úgyis meg tudják oldani. A szóbeli szerintem azért maradt el tavaly, mert váratlanul érte őket a helyzet, és nem tudták hogy megoldani hirtelen. Mostmár viszont készülnek a dologra..

2021. jan. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
30%
Hogy mennének majd egyetemre? Az nem lenne fair, ha csakúgy bekerülne minden dilettáns fiatal pl. pszichológia szakra. K.rva sokat kell tenni, ahhoz ide bejuss például. 2 emelt, 4,8-as átlag legalább. Nem lesz eltörölve. Megírjátok azt olyan lesz amilyen, ez van. Én is úgy vizsgáztam tavaly, hogy órát csesztek tartani a tanárok, mégis bennt vagyon az egyetemen. (400 feletti ponthatáros szakon vagyok)
2021. jan. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Mindenki szív emiatt a szar miatt! Sőt! Az életben nagyobb bajotok is lesz. Érettségiztek, ahogy tavaly a többi gyerek. Jól nézne már ki, ha az év végi jegyeiteket számítanák be, aztán jogtalanul ülnétek az egyetemi előadásokon, azok helyett, akik évek óta próbálkoznak bejutni az álom szakukra, csak nem jön össze, mert pl. 11.-ben matekból, sajnos, kettesre lettek lezárva.
2021. jan. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
* és emiatt nem lett meg a ponthatár.
2021. jan. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem fogják.

Én azt nem értem, hogy mivel minden végzős online oktatásban van, ugyanannyira vannak hátrányban emiatt a normál lap szemben. A ti eredményeinek fogják alakítani a ponthatárt, úgyhogy ha mindenkinek rosszul sikerül, akkor alacsonyabak lesznek, ennyi.

Az egyetemisták is ugyanúgy online tanulnak, mégsem lázadtak fel a vizsgák ellen. :D Nyilván nem ideális szituáció, de alkalmazkodni kell, meg fogjátok tudni csinálni!

2021. jan. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim válasza:
17%

De ti barmok, aki érettségizni szeretne adott tantárgyból megtehetné.

Nálunk az online oktatás alatt, magyar irodalom és nyelvtan tanárunk szart a tanításra, azt se lehet tudni mit veszünk. Nem küld anyagot, csak elvárja hogy tudd.

Mit csinálsz ilyen esetben? Jelented az iskola vezetőségének? Kirúgják, vagy megrovásban részesül, de mit érsz el vele? Elvégre azért fizetik, hogy felkészítsen. Nehogy már mi kérjünk elnézést ezért.

Értem én, hogy 2 hónap alatt megtanulható minden érettségi tétel, de miből? Honnan a tőgyből szopjam ki? Hogyan dolgozzam ki, ha tavaly március óta egyhelyben állok?


Tavaly Szlovákiában működött ez az eljárás (gyanítom idén is fog),itthon miért ne működhetne?

Azért ne töröljük el, mert tavaly sem volt fertőzéses gócpont? Nem betegszek meg, de megbukok, mert a felkészítésre kinevezett személy trehány.


A kormány lehet nem fogja eltörölni, elvégre demokratikus ország vagyunk, adunk a nép szavára...

2021. jan. 12. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim válasza:
14%

[link]


Ha bárkit is érdekelne

28 ezer aláírás most.

Mennyien akarnak idén érettségizni, 75 ezren?

2021. jan. 12. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

#18

Akkor el lehet menni érettségizni októberben. Tavaly is volt olyan hogy valaki halasztotta a tavaszi érettségit és inkább az őszit csinálta. Nehogymár ezért x ezer érettségiző szívjon mert nektek nem ad ki a tanár anyagot.

Amúgy simán megcsinálhatnák azt a szülők(márha a diákokra nem figyelnek) hogy bemennek az igazgatóhoz panaszt tenni a tanárról, vagy magához a tanárhoz mennek.(hidd el ha 10 szülő lecseszné utána nem szarna a tanításba) Utána meg egyszerűen lehetetlen hogy az igazgató nem csinálna semmit.

A tételeket meg a legtöbb középiskolás magának dolgozza ki, max támpontokat kapunk a tanártól. Középszinten ki kell adni az érettségi tételeket a szaktanárnak, de ezeket az anyagokat már vettük. Ti 4 év alatt nem jegyzeteltetek semmit vagy mi? Vagy nem volt könyvetek? Amúgy a neten kismillió oktatóvideó, tananyag van fent, abból is lehet válogatni.

Ui:nem hibáztatni akarok senkit, meg másokra mutogatni, de ezt a helyzetet amiben vagytok tényleg nektek kell megoldani, mert más nem fogja helyettetek. Ha tavaly március óta egy helyben állsz(és a többi osztálytársad is) akkor ott tényleg komoly problémák vannak. Viszont ha ti vagy a szülők nem emelitek/emelik fel a hangjukat a probléma ellen akkor semmi nem fog változni.

2021. jan. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!