Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan vehetek fel anglisztika...

Hogyan vehetek fel anglisztika mellé egy másik nyelvi szakot?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Anglisztikára szeretnék jelentkezni, viszont tudom, hogy magában az nem mindig elég. Éppen ezért szeretnék mellé felvenni egy másik nyelvet, mint szakot. Azt tudom, hogy vannak az ún. minorok, azonban úgy hallottam, hogy rendes szakként is fel lehet venni mellé egy másik nyelvet. Viszont azt nem tudom, hogy ez pontosan, hogy működik. Valaki tudna esetleg információt adni erről? Pontosan arra lennék kíváncsi, hogy így akkor külön kell jelentkezni rá, vagy év elején fel tudom venni?

2021. jan. 10. 12:00
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Rendes szakként nem tudsz “felvenni” egy másik nyelvet. Olyat lehet, hogy jelentkezel anglisztikára, felvesznek, elkezded és a következő felvételi eljárás során jelentkezel egy másik szakra és akkor egy év elcsúszással viszed a kettőt párhuzamosan. Ha engem kérdezel, akkor ennek sok értelme nincsen - nem biztos, hogy lesz rá kapacitásod (bejárni és készülni az órákra - mert nyelvszakoknál azért elég sokat kell olvasni, írni, sok a szeminárium, nyelvgyakorlat) még akár levelezőn sem, viszi az állami féléveidet / tandíjat és nem ad sokkal többet mint egy minor. A minor a szak leegyszerűsített változata, de attól még a főbb tárgyaid megvannak (javaslom, hogy nézd meg és hasonlítsd össze a tanterveket), esetleg szabválként tudsz még felvenni egy-egy kapcsolódó tárgyat, és a minor szakoddal is ugyanúgy tovább tudsz tanulni mesteren mintha rendes fő szakod lett volna. Ha olyan szak érdekelne, ami mondjuk nem érhető el minorként vagy ilyesmi, akkor még azt mondom jó, de azért nyelvek mindenhol vannak.
2021. jan. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!