Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A Coospace érzékeli, ha...

A Coospace érzékeli, ha bemásolok egy szöveget?

Figyelt kérdés
Megkaptuk a kérdéseket az egyik teszthez és kidolgoztam őket. A tanár tudni fogja, hogy nem begépeltem, hanem bemásoltam a szöveget wördből?

2021. jan. 11. 17:37
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

A Coospace vizsgabiztos oldaláról:


"naplózva rögzíti a vizsgázó számítógépes tevékenységeit, ami azt jelenti, hogy a vizsgáztató pontos információt kap arról, hogy a teszt(kérdések) mellett mikor, milyen egyéb weboldalakat vagy alkalmazásokat nyit meg a tesztíró másik ablakokban;"


A korlátolt informatikai tudásom szerint egy weblap nem tudja nyomon követni a böngészőn kívül futó programokat. Ha ezt szeretnék, előbb le kell töltetniük és fel kell telepítettniük veled egy szoftvert ami képes erre. A böngésződ ablakméretét, hogy fókuszban van -e, és a billentyűleütéseid viszont megtudhatják segédprogramok nélkül, tehát ha leteszed a vizsga-ablakot tálcára, ha nem használja ki a teljes képernyőt, vagy ha át alt+tabolsz másik ablakra, következtethetnek arra hogy csalsz.


Ha valóban nyomon követhetik hogyan használod a saját számítógéped vizsga alatt, az egy rohadt súlyos etikai probléma, ami mellett eltörpül a csalás.

2021. jan. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

#11 vagyok, nem szúrta ki a szemem a vizsgabiztos oldalán:


"önálló programként egy önálló ablakban, CooSpace-en kívül nyílik meg: ennek az a jelentősége, hogy a tesztet író nem tudja közvetlenül használni a CooSpace egyéb funkcióit, eszközeit, csak és kizárólag az adott tesztet tudja megnyitni;"


Tehát ha működik a vizsgabiztos, akkor letöltetnek/telepítettnek/elindíttatnak veled egy böngészőtől független programot, ami külön ablakban nyílik meg, és valószínűleg engedélyezned kell neki a tevékenységed követésére. Ez azt jelenti hogy ha a böngésződben látod a tesztet, valószínűleg nincs beállítva vizsgabiztos. Ha nem a böngésződben nyílik meg, akkor be van állítva.

2021. jan. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!