Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha kézzel való írás alól...

Ha kézzel való írás alól felmentésem van (különböző egészségügyi problémák miatt), miképpen tudom elintézni, hogy az érettségit szóban tegyem meg?

Figyelt kérdés

Egyik tanártól se kapok ezzel kapcsolatban segítséget, nem tudom hol lehet ezt elintézni. Gépen sajnos nem tudok olyan gyorsan írni illetve azt a mennyiséget nagyobb pihenők mellett se tudnám leírni. Órán is gépen írok (illetve írtam amikor nem online suli volt), de azok is tele vannak hibával, ami ez érettségi dolgozatban nem igazán lenne jó.

A válaszokat előre is köszönöm!



2021. jan. 11. 17:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az Oktatási hivatalt kérdezd erről, valószínűleg az írásbeli helyett neked két szóbeli témából kell majd lefelelned tárgyanként. Ezt abból gondolom, hogy aki valamilyen írásbelin igazoltan nem tud megjelenni az 2 szóbelivel teljes értékű vizsgát kaphat.
2021. jan. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Eddig olyat hallottam, hogy az igazgatónak kell engedélyezni. De hiába kérdeztük nyáron, amikor minden felmentést bevittunk, hogy ő erről semmit nem tud.

Köszönöm a válaszodat! A holnapi nap folyamán felhívom őket.

2021. jan. 11. 18:41
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen! Remélem sikerül előrébb jutnod az ügyben.
2021. jan. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen papírod van. Lehet nem felmentést kapsz hanem csak kedvezményt. Pl. Magyar írásbelin kapsz +15 percet.
2021. jan. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Írás és testnevelés alól van felmentésem.
2021. jan. 12. 06:48
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

A szakértői vélemény alapján az iskolaigazgató hoz részletes határozatot, és ami abban található, az a mérvadó rád nézve.

Az igazgató nem köteles 100%-ban betartani a szakértői javaslatot, bár többnyire be szokták.

Nekem több diákom van, aki hasonló jellegű (bár részleteiben eltérő) szakértői véleményt kapott, a következő igazgatói határozatok születtek:

1. Komoly diszlexia és diszgráfia - kézzel írás alól felmentés, laptopon dolgozhat. Helyesírás javítása alól felmentés. Írásbeli vizsgát tennie kell.

2. diszlexia. 30%-kal több felkészülési idő, helyesírás értékelése alól felmentés. Írásbeli vizsgát tennie kell.

3. Diszlexia, diszgráfia. Írásbeli számonkérés alól felmentve, csak szóbeliznie kell. (érettségin tehát minden tárgyból szóban vizsgázik, illetve ahol írásbeli-szóbeli kör is van, ott két szóbeli tételt kap.)

2021. jan. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ne haragudjatok, rosszul fogalmaztam!😅 Egészségügyi gondjaim vannak, sajnos műteni kell a kezemet miatta. 😅 már egy éve 10 mondat volt a csúcs amit írni tudtam volna sírás nélkül. Azóta rosszabbodott. Sajnos ez a gépen való írásra is hatással. Ezért lenne fontos, hogy teljesen fel legyek mentve.😅
2021. jan. 31. 17:10
 8/8 anonim ***** válasza:
Műtét és majd az orvos ad szakvéleményt.
2021. jan. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!