Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A mai világban hogy zajlik...

A mai világban hogy zajlik egy általános iskolás tanár napja?

Figyelt kérdés
Normális válaszokat szeretnék tanároktól vagy hallgatóktól ha lehetséges. :)) Köszönöm! :))
2021. jan. 11. 19:54
 1/4 PSPETI ***** válasza:
43%
Felkel, bemegy, órákat tart, szünetekben ügyel, agyérgörcsöt kap, bevesz a nyugtatót, értekezletre megy, hazamegy, dolgozatokat javít, utána veszekszik egy kicsit az élettársával (ha nincs, akkor a szomszéddal, vagy telefonon valamelyik rokonával), beveszi a xanaxot, lefekszik.
2021. jan. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
43%
Igazából siránkozik, mint amúgy mindenki más ebben az országban, bármilyen területen is dolgozzon. Szerintem ők kicsit néha túltolják, és sokkal nagyobb a hangjuk mint más elégedetlennek a saját szakterületén. Egy hivatali tisztviselő is kevesli a fizetését, mégse rinyál, és neki nincs nyári szünete, meg évközi stb, sokszor hazaviszi a munkát ő is, és neki felelőssége van, hogy jogszabályok szerint működtesse a közigazgatást. Akkor ott vannak még a rendőrök, katonák, orvosok stb. Mindenki elégedetlen valamilyen szinten, de egyik sem hallatja állandóan a hangját. Én tisztelem a tanárokat, mert nem könnyű annyi gyerekkel naponta, sokszor érdektelenséggel szembesülnek, és felkészültnek kell lenniük mindig, de másoknak is odafigyelés igényel a munkája, és abban szerintem egyetérthetünk, hogyha egy tanár véletlen nem tanítja meg az Antigoné elemzését, vagy nem jól tanítja, abból nem lesz nagyobb baj, ellenben, ba egy hivatalnok jogszabályt vét, a rendőr, katona, orvos mulaszt, annak komolyabbak a következményei. Szóval szerintem ez a Xanaxos duma nekem erős kicsit. Tudom, nem teljesen a kérdésre válaszoltam, de idevág.
2021. jan. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
15%
Én is egyetértek veled utolsó hozzászóló!
2021. jan. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is egyetértek abban, hogy sokat rinyálnak, annak idején a tanáriban már rendkívül unalmas volt hallgatni. A fősodor téma mindig a panaszkodás és a méltatlankodás volt valamin. Nem is az "unalmas" erre a jó szó, hanem az, hogy fárasztó, az embernek az életkedve is elment tőle, lehúzta, fárasztotta már. Volt, hogy arra érkeztem meg reggel, hogy valamelyik politikus nyilatkozott valami nekik nem tetszőt és azon rikácsoltak már és fárasztottak vele heteken át. Nagyon utáltam ezt. Érdekérvényesítés 0, igény a jobb élethelyzetre 0, összefogás 0, panaszkodás:100.


Amit a felelősségről írtál, azzal viszont nem értek egyet. Rengeteg dolog múlik a tanáron, a felnövő gyerekek életét befolyásolják jó vagy rossz irányba, minden felnőtt emberben ott van valamilyen szinten a régi tanára... A másik dolog, hogy rengeteg rajta kívülálló körülmény miatt a tanárt vehették elő, vonhatták felelősségre. Elmesélek egy történetet. Egy osztály kirándulni ment egy városba, ahol volt egy tó, és elmentek oda fürdeni. A gyerekek figyelmetlenek voltak, egymással szórakoztak, és megfulladt az egyikük. A tanárt elítélték érte! És ezer ilyet tudnék mesélni, persze sokkal kisebb balesetet, de a lehetőség mindig benne van, hogy valami nagy baj történik, minden egyes napban. Börtönbe került az a tanár, akiről írtam. De ő nem úgy kelt fel aznap, hogy meg akarja fojtani a gyereket, semmi rossz szándék nem volt benne, csak annyi volt a bűne, hogy egyszerűen nem lehet minden pillanatban mindenkire 100%-ban odafigyelni. Elég néhány rossz gyerek, akik nem képesek a szabályokat betartani, és amikor a tanár épp nem néz oda, csinálnak valami marhaságot, ami rosszul sül el, és MIATTUK a tanárt vonják felelősségre! Törvény szerint pedig ő volt felelősségre vonható a kiskorúakkal történt akármilyen probléma miatt... Azt hiszem, nem sok más ilyen munka van, szerintem ilyen mértékű felelősség egyik munkára sem igaz.


Hivatalnokként vagy cég dolgozójaként stb. elronthatsz egy papírt, max. lehordanak érte, kár éri a szervezetet, kirúgnak stb. De nem a személyedet fogják felelősségre vonni a törvény előtt! És ha elrontasz valamit,legalább tudod, hogy az te voltál, nem pedig mások szófogadatlansága miatt történt... Úgyhogy nekem senki ne jöjjön azzal, hogy a tanári felelősség az bakfitty, fogalmatok sincs erről, milyen mentális teher ez igazából nap mint nap egy tanárnak. Amikor kint játszanak a gyerekek az udvaron, és meglöki egyik gyerek a másikat, aki pl. ráesik egy éles tárgyra - nem láttatok ti még olyat, milyen ideges olyankor az ügyeletes tanár!

2021. jan. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!