Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyiket ajánljátok, műszaki...

Melyiket ajánljátok, műszaki menedzser vagy mechatronikai mérnök?

Figyelt kérdés
Szeméyles tapasztalatok?

2021. jan. 11. 23:38
 1/9 anonim ***** válasza:
73%

Mechatronikai mérnök.

A műszaki menedzser semmit sem ér!

2021. jan. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, megkérdezhetem miért gondolod ezt? :D
2021. jan. 12. 01:26
 3/9 anonim ***** válasza:
76%

Mert ugyan belekóstol a.műszaki és a gazdasági területbe egyaránt, de mindkettőt csak felületesen érinti, igazából egyikbe se mélyed bele.

Program manager, projekt manager a mi cégünknél is többnyire a mérnökök közül kerül ki, nem a műszaki managerek közül. Ez utóbbiak inkább quality mérnök pozícióban vannak, azt legalább el tudják látni.

2021. jan. 12. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
36%
Én műszaki menedzsert és vezetés és szervezést végeztem (BME) és csoportvezető vagyok egy német multinál. Nem mondanám hogy semmit sem ér. Ezzel csak a mérnökök nyugtatják magukat, és azt hiszik ők okosabbak, mert mérnökit végeztek. Én meg közben már rég projektvezető gyakornok voltam mikor ők próbáltak átmenni a közhiedelemmel ellentétben egyébként nem olyan vészes vizsgákon. Az ember hogy mennyire intelligens, azt nem az egyetemt és a végzett szak teszi. 28/f
2021. jan. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Utolsó hozzászóló, a műszaki menedzser szakon milyen tárgyak vannak főként? Nehéz? Elektronikai szakirányt tanultam, ahhoz közel áll?
2021. jan. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
47%

#4: Mielőtt elkezdtem az egyetemet, én érettségivel voltam csoportvezető multinál, szóval nem mindegy a terület... Minden relatív.

Na meg azt se felejtsük el, hogy a műszaki menedzser mellett van egy gazdasági msc-d is.

2021. jan. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
24%

Műszaki menedzsernek semmiképpen sem.


A mechatronikai mérnök képzés mindenképpen értékesebb diplomát ad, bár, a kérdésedre nem válasz, nekem mindig is olyan két szék közé esős történetnek tűnt a mechatro.


Szerintem inkább válassz, hogy gépész, vagy villamos alapképzésre mész. Csak egy tipp.

2021. jan. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
49%
Szerintem azt válaszd amelyik jobban érdekel, az első válaszoló valószínűleg még nem találkozott a való élettel. Habár a műszaki menedzser nem megy bele annyira a mérnöki tudományokba mint egy mechatronikai mérnök, a gazdasági ismeretekkel pótolja ezt ki. Ha rendesen megtanulod a műmen tárgyakat, vicc nélkül baromira széles látóköröd lesz, olyan amiről egy mérnök csak álmodhat. Ezért szokták kombinálni a kettőt, és mondjuk egy mérnök bsc, Műmen msc-vel. Én fordítva csinálom műmen bsc-így belelátok mindegyik mérnöki tudományba, és csinálok mérnöki msc-t amelyik megtetszett/vagy valamelyik gyengébb egyetemen mérnök bsc-t. (egyébként mindezt édesapám javaslatára aki BME statikus építőmérnök végzettségű).Az általános helyzet pedig az, hogy kb 80% aki ezt az utat járja vállalkozó akar lenni.
2021. jan. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
49%
4es vagyok. Igen, nekem is sok ismerősöm lett vállalkozó a egyetemről, illetve masodallaskent én is az vagyok. Nem rossz szak a műmen, jó lehetőségeket ad, ez már az adott személy kitartásán, motivációján, akaraterején, valós tudásán jobban múlnak a dolgok.
2021. jan. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!