Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A műszaki menedzser miért...

A műszaki menedzser miért annyira lenézett szak? :D

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok néhány itteni válaszoló álláspontjával... :D Nem hergelni szeretném a népet, csak megérteni a dolgot...

Nyílván könnyebb mint bizonyos mérnökúk szakok (talán nem az összesnél, de a legtöbbnél), de ki állítja, hogy nem?

Az elérhető fizetés is alacsonyabb vele, de azért elhelyezkedni egész jól ellehet...



2018. júl. 10. 14:15
 1/9 anonim ***** válasza:
42%
Nem tudom miért alacsonyítják le. Szerintem semmi probléma nincs a műszaki menedzserekkel. Ott is vannak húzos tárgyak pl Anyagismeret. Ugyanúgy van Mechanika,Géptan..stb, mint a gépészeknek és ugyanúgy kérik számon őket, csak több a gazdasági tárgyuk. Elhelyezkedni is ellehet vele. Főleg gyártásba és elég jól lehet vele keresni. Aki ért hozzá kap munkát, aki nem ért hozzá nem. De ez minden szakmával így van.
2018. júl. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Azért, mert sok helyen a műszaki menedzser amolyan "menekülő" vagy "elfekvő" szak azoknak, akik nem elég tehetségesek a gépészmérnökihez. Több egyetemen is láttam, hogy a szeptemberben barmok módjára betóduló rengeteg elsőéves gépész hallgatóból igen sokan kezdték a következő tanévet műszaki menedzserként, mert így csak egy évet csúsztak, nem ragadtak be 3-4 évre az alapozó tárgyak csapdájába. Pedig amúgy nem erről szólna a szak. Ehhez jön még az őskövület professzor emeritus atyaistenek hozzáállása, akiknél csak a mérnök az ember, minden más képzés a műszaki karokon csak holmi fingfestés, ők is erősítik, hogy hülyeség a műszaki menedzser képzés.
2018. júl. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Nem feltétlen menekülő. Valaki céltudatosan oda megy. Jó poziciókat lehet betölteni vele a termelésbe.
2018. júl. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Inkább az a baj, hogy nem tudják hova besorolni. Persze könnyű lenne elhelyezkedni ha van minimum 3 év releváns munkatapasztalatod, de pályakezdőként necces.
2018. júl. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert a "piaci" elvárások szerint se nem mérnök, se nem közgazdász. Na ezt bogozd ki.

Építőmérnökként dolgozom részben üzemeltetési területen. Itt jól jönne a plusz pénzügyi rész és van ahol "felesleges" a többlet mérnöki tudás.

Szóval lenne benne lehetőség, csak még a piac nem érett meg rá mindenhol (és a képzés sem alkalmazkodott a piac elvárásaihoz)

2018. júl. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


A kategóriában egyik népszerű válaszoló véleménye valami olyasmi, hogy azért rossz ez a szak, mert egy nem mérnök (műszaki menedzser) ne adjon tanácsokat, utasításokat egy nála nagyobb tudású mérnöknek...


Mit gondoltok erről? Én nem igazán értek egyet.

2018. júl. 11. 16:47
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha mindenki a beosztásának a határain belül marad akkor nincs ebből, gond. De a menedzser ne szóljon bele a technológiába, a gyártástámogatásba, mert nem a feladata még főnökként sem.
2018. júl. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Valahol igazat adok, hogy igazából nem is mérnökök, hanem menedzserek inkább. Nálunk például nem is a mérnöki karon, hanem gazdaságtudományon volt ez a szak. Igaz, hogy van olyan tárgyuk, mint más mérnököknek de sokkal kisebb mértékben, részletekbe se mennek bele annyira. Tehát felületesebben is tanulják. Nekem am semmi bajom a szakkal de én se sorolnám mérnökök közé.
2018. júl. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"A kategóriában egyik népszerű válaszoló véleménye valami olyasmi, hogy azért rossz ez a szak, mert egy nem mérnök (műszaki menedzser) ne adjon tanácsokat, utasításokat egy nála nagyobb tudású mérnöknek..."

Abba meg igazat adok, hogy a műszaki menedzser ha magasabb pozícióban is van, akkor se okoskodjon bele pl egy gépész munkájába, amihez nem is ért..

2018. júl. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!