Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Záródolgozat védésére tanácsok?

Záródolgozat védésére tanácsok?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Egyetemen felsőoktatási szakképzésen tanulok gazdaságinformatikus szakon. Nemsokára sor kerül a záróvizsgára, ami a záródolgozatom megvédéséből áll, ami idén ugye online fog zajlani.

Ha ez számít a kérdés szempontjából, a belső értékelőtől 80%-os értékelést kaptam a dolgozatra, ami egyébként nagyon meglepett, kevesebbre számítottam, magánéleti problémák miatt sajnos nem tudtam annyi időt rászánni, amennyit szerettem volna, kicsit mondhatni összecsaptam a végét.

Tehát a lényeg, hogy nagyon izgulós vagyok, most is elképesztően izgulok, nincs túl sok gyakorlatom szóbeli vizsgák terén, eléggé lámpalázas is vagyok, főleg ha idegen emberek előtt kell sokat beszélnem. Alapjáraton is inkább gyakorlati oldalú a szakom, ezért a félévek során nem is nagyon voltak szóbeli vizsgák, amivel gyakorolhattam volna a záróvizsgára.

Bármilyen tanácsot, ötletet, javaslatot szívesen várok!

Köszönöm és szép napot kívánok mindenkinek.


2021. jan. 12. 12:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb egyetemen az van, hogy ha eljutottál a záróvizsgáig, akkor tulajdonképpen megvan a diploma. Nagyon ritka, hogy ott buktatnának meg bárkit is, főleg 80%-os szakdolgozattal. Ha tényleg te írtad a dolgozatot, és van a témáról lövésed, akkor én nem aggódnék a helyedben.
2021. jan. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én BTKs vagyok, de azért válaszolok, hátha segít.

A lényeg az, hogy ismerd a saját dolgozatod, ismerd a forrásaidat. Ha megkérdezik, hogy "kolléga, miért ezt a módszertant választotta" akkor tudjál rá válaszolni. Ha nem is emlékszel minden egyes adatra, azért jó ha az adatok nagy részére emlékszel amiket te magad írtál le.

2021. jan. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, sikeresen megvédtem a dolgozatomat.
2021. jan. 27. 23:17
 4/4 anonim ***** válasza:
Gratulálok :)
2021. jan. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!