Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Másodszor is váltsak szakot?...

Másodszor is váltsak szakot? Mit tegyek? Kifutok az időből? Tanácsokat kérek!

Figyelt kérdés

21 éves vagyok. Sosem volt előttem egy konkrét cél, amit tudtam volna követni, így amikor 18 évesen felvételi előtt álltam, beírtam egy szakot a szüleim hatására. Jogi egyetemre mentem, ám fél év alatt rájöttem, hogy ezt biztos, hogy soha nem fogom befejezni, mert nulla motivációm van benne. Átmentem egy olyan szakra, ami bár nagyon érdekel, de fogalmam sincs hol tudnék elhelyezkedni vele: kommunikáció és média. Másodéves vagyok most és őszintén egyre kétségbeesettebb. Szeretem a szakot, érdekel, de egyrészt nem tudom hova mehetnék vele dolgozni, másrészt pedig eléggé “haszontalan” tárgyaink vannak. Pedig alapvetően érdekelne ez a terület, csak semmi érdemlegeset nem tanulunk, sajnos nagyon gyenge nálunk a médiaképzés.

Mostanában azonban elkezdtem azon gondolkodni, hogy a pszichológia tulajdonképpen nagyon érdekelne. Meglenne a motivációm és igazából el tudnám magam képzelni pszichológusként. (Ami azért nagy szó, mert eddig semmilyen munkakörben nem láttam magam valahogy)


Mit tegyek? Váltsak megint? A szüleim fizették eddig a féléveimet és szerintem nagyon nem örülnének, ha újrakezdeném. Azt mondanák, hogy mi van, ha ez sem fog tetszeni? És igazuk is van, mert erre sincs garancia. Meg hogy 21 évesen már nem lennék “öreg” alapképzésen? Nem akarok kifutni az időből. Mit kellene tennem? Vagy inkább fejezzem be a médiát és majd meglátom a jövőben, hogy akarom e még a pszichológiát? (És akkor már saját pénzből fizetném)


2020. nov. 10. 22:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát ummm....őszintén másodévesként már nem váltanék.

Szerintem is inkább fejezdbe ezt a szakot és utána majd meglátod.

2020. nov. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Vodafonelive ***** válasza:
32%
Sima diplomaval elhelyezkedsz valami SSC-hez, nem a szakmadban dolgozva es problema megoldva. Tudom, nehez dolog de le kell nyelni. Nagyon keves ember fog mar a nyugdijig a szakmajaban teljes ertekuen dolgozni, nagyon keves. Biztos lesz valami diplomahoz kotott erdekes allas, esetleg multi ahol reszfeladatot csinalsz.
2020. nov. 11. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!