Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Két nap múlva lesz egy vizsgám...

Két nap múlva lesz egy vizsgám (szóbeli online). Tanulnom kéne, tanulok is, de az agyam egyszerűen már nem fogja fel amit olvasok, nem jegyzem meg, kínlódok. Mit tegyek? Valami tanács, tipp?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy ez az utolsó tárgyam ebben a félévben (5. félév), utolsó vizsga. Eléggé leterhelt ez a szemeszter, bár eddig sikeres volt, úgy érzem elfogyott a szufla.

Akárhogy olvasom, próbálom memorizálni az anyagot (amivel általában nincs problémám) nem megy.

Áttolni a vizsgát nem tudom, pontosabban nem akarom, mert ezután már csak a jövő héten vannak vizsgaalkalmak és ha ott se sikerült akkor következő félévben kell szenvednem vele, ott pedig már igencsak más dolgom lenne.


Valami tanács, tipp? Nekiállni nekiállok, nem azzal van a baj, hanem hogy az agyam már nem úgy működik mint vizsgaidőszak elején...



2021. jan. 12. 14:48
 1/5 anonim ***** válasza:
72%
Hasonló cipőben járok, bár én elsőéves vagyok. Szerencsére, úgy vettem fel a vizsgákat, hogy heti 1. Lelkiismeretesen megtanultam de az utolsó nap már csak pihentetem az agyam (alias csak olvasgattam lightosan, felmondtam,stb), nálam ez beválik és reggelre jobban tudok koncentrálni kipihent fejjel. Véleményem szerint, ha tényleg megtanultad és felmondtad akkor az 1nap pihi belefér, BŐVEN. Nézz egy filmet, sportolj valamit. Nálam félóra kocogás életmentő szokott lenni. :)
2021. jan. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Pont ezt mondom hogy nem tanultam még meg.

Olvasom, próbálom felfogni, próbalom megtanulni de már nem birom.

Nem azzal van vajom hogy ismételjek, előbb meg oda kéne eljutnom...

2021. jan. 12. 15:23
 3/5 anonim ***** válasza:
46%
Ilyenkor két dolog segít nekem. Az egyik a pánik, a másik a pihenés. Ha van lehetőség, én átraknám következő hétre, és csak netflixeznék két napig.
2021. jan. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én minden vizsgámat erre a hónapra vettem fel, elsőéves vagyok és csak így tudtam megoldani. Ugyanazt érzem, mint te, de nekem ez még távolról sem az utolsó. Igazából azt tudom tanácsolni, hogy kitartást én sok kávét iszok és próbálom tudatosítani magamban, hogy 2-3 hét és végre túlleszek rajta. Akkor meg annyit alszok amennyit tudok.
2021. jan. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Végülis 4es lett és a nagyrészét 2 nap alatt tanultam meg, de inkább az értés volt a lényeg:)


Kitartást mindenkinek!

2021. jan. 17. 09:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!