Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Próbálok normálisan tanulni...

Próbálok normálisan tanulni Irodalomból, de egyszerűen nem megy. A tanárunk mindig felad egy verset és hozzá kérdéseket hogy elemezzük. De nemigazán értem. Valamilyen tanács?

Figyelt kérdés
2010. szept. 14. 19:49
 1/3 Esme.avantgarde ***** válasza:
Hány éves vagy, mi a tanyanyag? Hát verset elemezni pedig meg kell tanulni legalább az érettségiig... nem tudom igazából mit nem értesz és mi a probléma.
2010. szept. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
16 éves vagyok és most vesszük Balassai Bálinttól " Hogy Júliára talála Így köszöne neki,,c. versét
2010. szept. 14. 20:02
 3/3 Esme.avantgarde ***** válasza:

Ja így már értem. Balassy elég kusza (illetve hát régimódi) nyelvezetű...

A szerkezeti elemzéseket be kell vágni... ebben a versben pl. rákérdezhetnek a

metafirákra,amikkel júliát dicsőíti(majd kicsöppen a versből),

a virágok jelentésére(hát...google)

az ütemhangsúlyos kétütemű nyolcas sorokra, alliterációkra( verstan, ezeket ill. a felismerésüket be kell vágni)


Mive a vers nem annyira bonyolult mást nem kérdezhetnek szerintem...de ha valamit nem értesz, magyarázom szívesen.

ellentétekre, fokozásokra

2010. szept. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!