Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Győrből Budapestre vagy...

Győrből Budapestre vagy Pécsre érdemes inkább orvosira menni?

Figyelt kérdés
Pécs mellett szólnak a barátok, a környezet, a barátságosabbnak tűnő egyetem, és az olcsóbb megélhetés. Pest mellett a közelség, normálisabb közlekedés, és a több (sportolási) lehetőség, de oda olyan osztálytársaim akarnak menni, akiket nem szeretek. És túl nagynak és ijesztőnek tűnik a SOTE, bár jobban ragaszkodnék a városhoz, meg azért nem mindegy, hány órát utazik az ember, szeretnék minden hétvégén hazajönni, de félnék, hogy kibuknék, nem lennének barátaim, vagy nem kapnék kollégiumot, és lehetetlen orvosi mellett dolgozni és kifizetni az albérlet árakat. Bár Pécsre a leutazás drágább (2x annyiba kerül konkrétan). Nagyon nehéz Győrből kollégiumot kapni?
2021. jan. 13. 19:43
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nekem vannak ismerőseim a SOTE-n és a a PTE-n is. Összességében pécsről sokkal jobb véleménnyel vannak: összetartóbb közösség, családias hangulat, klinikák szinte egy helyen vannak így utazni sem nagyon kell, ráadásul a kórház és az egyetem elméleti tömbbe is vadonatúj. A pestiek panaszkodtak a hallgatók közti erős versengésre, ill. arra, hogy össze-vissza kell utazgatniuk órák között. Szerintem sportolni pécsett is bőven van lehetőség (attól függ mit szeretnél), és egyébként egy nagyon élhető, igazi egyetemi város rengeteg bulival és hallgatói élettel. De úgy gondolom, ha orvosira akarsz menni, akkor nagy különbségek nem lesznek, és vannak, akiknek pont a nagyobb “versengésre” van szükség, ill. nagyobb városra, több lehetőségre stb.
2021. jan. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is Pécsre menj😊
2021. jan. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!