Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Fiatalok mit gondoltok,...

Fiatalok mit gondoltok, érdemes Budapestre költözni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Minden véleményt szívesen fogadok, de főleg azokét, akik nem tősgyökeres Pestiek. 23 évesek vagyunk párommal, ő most végez az egyetemmel, én egyetem mellett gyakornokként dolgozom. Az Ő családja budapesti, én vidéki vagyok, eddig én albérletben éltem társbérlőként. De eljutottunk arra a pontra, hogy szeretnénk összeköltözni, első körben természetesen albérletbe..

Na de elgondolkoztam rajta, hogy így, hogy lassan én is végzem egyetemen, megéri-e, mert megérné azt követően fent maradni Pesten..? Az ingatlan árak valami brutálisak és tudom, máshol sem sokkal fényesebb a helyzet, de vannak kisebb városok agglomerációban - nem feltétlen Bp mellett - ahonnét megoldható volna a bejárás nagyvárosba. Gyűjtögetünk, tesszük félre a kis pénzünket, de szerintem azért ez megfontolandó.. Hogy engedhet meg magának egy fiatal pár 25-30 M Ft-os lakásokat, ha addig azért valahol lakni is kell és albérletet kell fenntartani?


Ti mit gondoltok? Van akinek sikerült így megoldania vidékről a felköltözést? Megéri, vagy más városoknál is elég jók a lehetőségek?



2021. jan. 4. 15:03
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

Azt nekünk kellene tudni, hogy nektek mi éri meg?

Javaslom látogass el néhány ingatlanos oldalra, rágd át magad jó néhány álláshirdetésen, nézd meg a BKK, MÁV és Volánbusz oldalait, tájékozódj a használt(vagy új)autópiacon és mint egy ember számold ki.

2021. jan. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
41%
Nyugat-magyarorszagon biztos jok a nagyvarosok is ... Budapest nem Eldorado, ha keresztul-kasul kell utazgani a fovaroson elmegy a fel napod, nem tudsz parkolni ... idegolo pestre koltozni.
2021. jan. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
24%
Komolyra forditjatok a kapcsolatotokat az udvarloddal ... belementek egy babavaro hitelbe ... ebbol a penzbol belementek valamilyen hiteles lakaskonstrukcioba ... idokozben gyartotok CSOKos gyerekeket ... es ha mindenfele lehetoseget szamba vesztek es megjatszotok, akkor mar van is sajat lakasotok, csaladotok es gyermekeitek :)
2021. jan. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha szeretsz Pesten élni, akkor szerintem érdemes. Én is vidékről költöztem fel, egyáltalán nem bántam meg. De ez attól is függ, hogy mennyire szereted a nagyvárosi életet, mennyire vágysz erre. Ha csak túlélni jönnél Pestre, akkor szerintem érdemesebb egy kisebb városban munkát keresni.

Lehet azt is, hogy keresel egy közeli települést és onnan jársz be dolgozni, de szerintem a napi ingázás túlságosan megterhelő egy idő után. Én legalábbis nem szeretném, de sokan élnek így is, biztosan meg lehet ezt is oldani úgy, hogy jó legyen.

2021. jan. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%
Ha normális életet szeretnél magadnak (magatoknak) akkor nagyon is megéri. Én is vidékről költöztem fel, ma már nem is tudnám máshol elképzelni az életem.
2021. jan. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
36%

Attol fugg mennyi a fizetesed vagy mennyit tudsz egyaltalan megkeresni a leendo diplomaddal.

Ha a 25-30 millo csak alom akkor gondolom a fizetesed sem lesz sok. Nezz utana milyen allaslehetosegek vannak mas varosokban es ott milyen az ingatlan helyzet. Videki varosban 15 millio alatt is lehet talalni elado lakast.

2021. jan. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#6


A 25-30 misi fiatalon mindenkinek álom kategória (: én még nem hallottam olyan fiatal párról, akik önerőből meg tudták volna teremteni ezt az összeget.


Egyébként fizetés terén remélhetőleg jók lesznek a kilátások. Köszönöm szépen egyébként az eddigi válaszokat!


#1


Ez picit offenzív válasz volt:D nem kértem senkit, hogy pontosan mondja meg nekem/nekünk hogy mi éri meg. Csak véleményeket jöttek gyűjteni, ennyi az egész, érdekel mások véleménye a témát illetően (:

2021. jan. 9. 17:50
 8/9 moozygoo ***** válasza:

"Hogy engedhet meg magának egy fiatal pár 25-30 M Ft-os lakásokat, ha addig azért valahol lakni is kell és albérletet kell fenntartani?"

Félreraknak önerővel és vesznek fel hitelt, vagy besegít a család anyagilag.


Én munka miatt költöztem fel, és olyan reményekkel hogy mivel itt több az ember, talán találok barátokat, barátnőt idővel...


Jelenlegi tudásommal vidéken nem biztos hogy megélnék, de ha adottak lennének a lehetőségek, amik jelenleg Pesten vannak, akkor a nyugi miatt vidéken élnék inkább.

2021. jan. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#8


Hasonló érzések vannak bennem is, igen.

2021. jan. 9. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!