Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kaphatok 'szabit' ha már nem...

Kaphatok 'szabit' ha már nem bírom az online oktatást?

Figyelt kérdés
Szinte majdnem minden másodiknap huszonnégy órákat vagyok fel a sok tanulás, tananyag írás és hasonlók(+ egy minimális idő amit megpróbálok azzal tölteni hogy magamra figyeljek(egyek, igyak, stb.)) miatt. Maga a lelki egészségem se a legfényesebb évek óta, ezért leis hangol és a földre küld az állandó 'dolgozás'; így az volna a kérdésem hogy nem-e lehet szerintettek pár 'pihenőnapot' kérni a tanároktól(osztályfőnökömön kívül a legtöbb tanár nem igazán empatikus) igazolás/igazolatlan hiányzás nélkül?

2021. jan. 15. 20:08
 1/9 anonim ***** válasza:
20%
Nem tudom
2021. jan. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Hát ha csak nem tudod megbótolni az of-vel hogy igazoljon neked le órát csak úgy nem fog. Meg van sajnos hivatalosan határozva hogy ő mikor igazolhat pl: verseny, tanulmányi kirándulás, fellepés stb. Ha nálatok ezt komolyan nézik akkor nem hiszem hogy belemegy, mert ő is megütheti a bokáját.
2021. jan. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%

Ez középiskola?


Ha úgy érzed, próbáld meg. De ott a hétvége? Ott nem tudsz pihenni? Azért két nap pihenés elég jó tud lenni.


Félre ne érts, de én egyetemen csinálom ugyanezt, meg még dolgozom mellette, háztartást vezetek és mégis bírom.


Valamit rosszul csinálsz az időd beosztásával, az a sejtésem.

2021. jan. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az összes választ!

A 3-ra pedig; igen, középiskoláról volna szó. Sajnos a tanáraim többsége elégé sok dolgot add fel hétvégekre is, ezek mellett ADHD-m is van így az megnehezíti azok elkészítését és megtanulását. Viszont igazán köszönöm a válaszod és megpróbálok változtatni is a beosztáson!

2021. jan. 15. 21:38
 5/9 anonim ***** válasza:
67%

Szia Kérdező!

Szerintem ne csak a napi időbeosztást nézd meg, hanem én a helyedben felállítanék egy prioritási sorrendet a tárgyak között is. Pl csak az érettségi tárgyak (magyar, matek, töri, nyelv, választott tárgy). Ezekből teljes erőbedobással dolgozz, a többiből pedig elég csak túlélésre játszva... (egy házira max 10 perc, ha csak a fele van meg, akkor a fele; ha 3 oldalas esszét kérnek, akkor 2 oldalt írsz stb..) írj valamit, add be, kész.

Remélhetőleg nemsokára vége az online oktatásnak, akkor visszazökkenhetsz a megszokott kerékvágásba.

Amúgy pedig a "szabadsággal" csak magadat csapnád be, hiszen tok egyedül kellene bepótolnod ugyanazt a mennyiséget, mintha online órán lennél.

ADHD-sként pedig nyilván potnosan tudod, hogy fontos lenne a rendszeres étkezés, a pihenés (!!!), esetleg a gyógyszereid, és a konkrét menetrend, mindennap kiírva egy darab papirra az asztalod fölé! (du. 17-17.15 biosz házi, 17.15-17.30 német házi, 17.30-18.00 töri. 18.00 vacsora 18.45-19.00 nyelvtan házi.)

Sok sikert!

2021. jan. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Utolsó csak nem 17:00-tól hanem reggel 8-tol 10ig biosz házi stb... Átérzem a kérdezőt, én a helyedben azt csinálnam, hogy nem tanulnám meg, max kipuskáznám.
2021. jan. 25. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Utolsó, ne keverjük a dolgokat.

Más az, hogy

1. online órán veszel részt a tanároddal együtt (45 perc),

2. önálló anyagfeldolgozó óra van (azaz 45 perc alatt elvégezhető feladatot kaptatok aznap, amikor biosz órátok van órarend szerint, mindenki önállóan dolgozik)

3. az órán feladott házi feladatról van szó, amit a következő órára kell elkészíteni, mindenki önállóan dolgozik.

Kizártnak tartom, hogy reggel 8-10-ig biológia házi feladattal kell foglalatoskodni. Az vagy nem házi (lásd a fentieket), vagy pedig az időbeosztást újra kell gondolni.

2021. jan. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy van pedig. Mindenből 1,5 óra - 2 óra órai munka, és kb. minden 2. héten beadandó.
2021. jan. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem értem.

Tegyük fel, van egy héten 2 db biológia órád.

Ebből hányat tartanak meg online?

Vagy hányszor kaptok órai munka gyanánt, de önállóan elvégzendő (45 perc/óra) feladatot?

És _ezen felül_ mennyi a házi?


Elvileg ennek a háromnak nem szabadna többnek lennie, mint heti 90 perc plusz a szokásos mennyiségű biosz házidra forditott idő. (Ami nyilván iskolától és tanártól is függ, mert van aki amúgy is 5 perces házit ad, míg van aki heti 2 órásat.)

2021. jan. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!