Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elfelejtettétek a középiskoláb...

Elfelejtettétek a középiskolában tanultakat?

Figyelt kérdés
Még emlékesztek a középiskolai matekra pl?
2021. jan. 16. 21:33
 1/10 A kérdező kommentje:
-s
2021. jan. 16. 21:34
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én a hasznos dolgok többségére emlékszem vagy ha kell gyorsan fel tudom eleveníteni.

Fizika, matek, infó. A többi nekem inkább csak adat volt.

2021. jan. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg egyetemen tanulok, de szerintem a mateknak a 80%át elfelejtettem. Sőt érettségi után kiszelektáltam az agyamból a felesleges dolgokat😂😂😂
2021. jan. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én folyamatosan ismételek, három gyerekem van. Ha már itt tartunk: "emlékeztek"!😉
2021. jan. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha valamire igen jól emlékszem a középiskolában tanultak közül, az a matek és a fizika, igaz, azokban volt alkalmam még 5,5 évig elmélyülni egyetemen is, illetve mérnökként szükségem van rá rendszeresen.
2021. jan. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én 4 éve érettségiztem, most egyetemre járok. Az angolon és ilyen alap készségeken kívül (pl. szövegértés és társai) semmit nem használtam a középsuli óta és semmire nem is emlékszem, mindent elfelejtettem. Szóval, ha tárgyi tudásról van szó, akkor totál analfabéta vagyok hozzá. Jó, egy-két képlet matekból és fizikából, vagy egy-két évszám töriből, néhány fogalom bioszból, szóval ilyen kis foszlányok még megvannak. Értelmesen beszélni ezekről vagy pláne leérettségizni újra már nem tudnék. Pedig amúgy jó tanuló voltam és minden tárgyból ötösre is érettségiztem, de ugye se nem használtam, se nem gyakoroltam a megszerzett tudást.
2021. jan. 17. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy mi volt felesleges, csak utólag tudod meg.

Ha valaki prog.mat.-ra, esetleg számvitelre megy, akkor a matek nagy részét nyilván nem felejti el, de mondjuk a barokk irodalom jellemzőit, meg a hüllők szaporodását igen.

Asztalos-ács ismerősöm napi munkájának része baromi sok számolás, meg persze fizika (statika), kémia egy része (reakciók, vegyi anyagok stb.)

Ha valaki orvosnak (sőt, fodrásznak) megy, akkor bizony kell a középiskolai kémia, biológia az induláshoz - viszont Észak-Afrika részvétele az 1. világháborúban kevésbé.

És így tovább.

Ettől még a többi nem voltak felesleges. Egy bizonyos életszakaszban hozzásegített ahhoz, hogy legyen fogalmad a világról, amelyben élsz, és hogy felelősen el tudd dönteni, mely vonal érdekel (pl. informatikai, tudományos, nyelvi, művészetek, szolgáltatás stb.), amin továbblépsz majd.

2021. jan. 17. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
Azokat igen, amiket nem használtam egyetemi tanulmányaim, illetve a munkám során.
2021. jan. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagyon emlékszek a matekra, mindig is szenvedtem vele, "megtanultam" belőle amit kellett aztán doga után egy-két hétre már el is felejtettem hogyan kell csinalni. :D

De pl magyarból, töriből pár dolog megmaradt azért, inkább amiket érdekesnek tartottam.

2021. jan. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Sajnos ezekből sok minden kiesett, függvények pl teljesen... ez van, ha az ember nem használja a tanultakat a mindennapokban. Nincs ezzel semmi gond
2021. jan. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!