Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen matekkal vagy kémiával...

Milyen matekkal vagy kémiával (esetleg fizikával) kapcsolatos szakmák vannak? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
11.es vagyok és nagyon semmilyen szakmában nem tudom elképzelni magam. Jó vagyok matematikából és tervben van az egyetem, valamint a felsőoktatás után is mindenképpen ezen az úton szeretnék elindulni, csak az a baj, hogy nem tudom, hogy milyen lehetőségeim vannak. Esetleg valaki leírná, hogy milyen matekkal vagy kémiával (esetleg fizikával) kapcsolódó szakmák vannak. Előre is köszönöm a válaszokat

2021. jan. 17. 16:25
 1/9 anonim ***** válasza:

Tényleg 11-es vagy...???


El nem tudom képzelni, hogy 17-18 évesen még nem hallottál ilyen szakmákról!


Fizikus, vegyész, bármilyen mérnök, stb. stb....

2021. jan. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen 11.es vagyok és igen hallottam már ezekről a szakmákról, annyi az egyetlen bajom, hogy nem igazán tudom, hogy például egy mérnöki vagy vegyész szakmához milyen eredmény/végzettség szükséges.
2021. jan. 17. 16:45
 3/9 anonim ***** válasza:
36%

Már megbocsáss, de kb. egy általános iskolás is tudja..


Mivel foglalkznak a szüleid? Nem szoktál velük beszélgetni? Vagy a haverjaid, osztálytársaid, stb. stb....????


Nem ismered a felvi.hu weboldalt????


Nem hiszem el, hogy 17 évesen ennyire tájékozatlan legyen egy majdnem-felnőtt!

2021. jan. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A szüleim sajnos nem elérhetők a számomra, a barátaim pedig nem hajlandók erről beszélni velem. Az oka pedig a tájékozatlamságomnak az, hogy 8 éve nem Magyarországon tartózkodom hanem külföldön a nagyszüleimnél. Köszönöm a válaszod, és megnézem az oldalt amit írtál
2021. jan. 17. 17:02
 5/9 anonim ***** válasza:

Vegyészmérnök. Oda kell erősen a matek meg a kémia. Ha a biosz is megy, akkor biomérnök, bionika, gyógyszerész ilyesmi. Ha biosszal kevésbé, viszont kémiával szeretnél foglalkozni, akkor kémia szak.

Ha a matek és a fizika fontos akkor valamilyen mérnök (vegyészmérnök anyagmérnök, energetikai, környezet, élelmiszer, stb)


Tanulhatod külön is őket, lehetsz fizikus, matematikus.


Az informatikával hogy állsz?

2021. jan. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, informatikával egész jól állok, 4-5 között volt mindig az átlagon.
2021. jan. 22. 11:19
 7/9 anonim válasza:
Ne izgulj, még van egy éved, és utána sem kötelező azt dolgoznod, meg válhatsz szakot is. Én pl vendéglátást tanultam, ugyanígy a reál tárgyak nagyon mentek. Végül kb 27-28 évesen találtam meg azt ami igazán leköt, amit szeretek csinálni. Ennek már több mint 10 éve. Nem kell görcsölni rajta, csináld azt amihez a legtöbb kedved van, amivel a legszivesebben foglalkozol.
2021. febr. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Ja, és ne félj váltani, változtatni később sem. Ez nagyon fontos!
2021. febr. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ próbálok nem izgulni
2021. febr. 7. 08:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!