Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Abba akarom hagyni az egyeteme...

Abba akarom hagyni az egyetemet. Hogyan mondjam meg itthon?

Figyelt kérdés
Nem erőltetette rám senki én választottam a kémia szakot, de az első fél évemben igazából a gyakorlatok mentek, de a hozzájuk kapcsolódó elméleteket buktam. Folytattam mert azt hittem menni fog másodjára azonban így vizsga időszak végén látom, hogy nem leszek meg megint. Nagyon sok energiát fektetek bele, de nem tudok jó pár dolgot megtanulni. Egyszerűen nem megy azon a szinten amit elvárnak tőlem. Nem hiszem, hogy így lenne értelme folytatnom. De hogyan mondjam meg otthon, hogy nem megy? Hogy elbuktam és elvesztegettem a pénzt és az időt, a semmire? Tényleg otthagyjam? Nem tudom mit tudnék csinálni, eddig annyi lett volna a feladatom, hogy tanuljak, de nem megy. Semmihez nem értek, jelenleg semmi nem vonza az erdeklődésem, mert azt hittem ez menni fog meg lesz és eltudtam volna képzelni, hogy a kémiához kapcsolódó munkát vegzek. De már nem.

2021. jan. 19. 06:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%

Egyrészt de, lenne értelme folytatni. Az, hogy nem végzel egyenesben, pár év távlatából nem fog számítani. Ha érdekel úgy egyébként, csak szimplán nem követi a tanterv a te teljesítési tempód, akkor szard le, ha ráhúzol még egy évet. Lazul legalább az órarended és alaposabban tanulsz. A munkád során úgyis egy területre fogsz szakosodni, abban meg ki tudod gyúrni magad, miközben bedolgozod magad a szakmába. Tényleg csak az számít, hogy szorgalom és érdeklődés legyen. Ez az ilyen képzéseken mondhatni teljes normális.


Ha mégis abba akarod hagyni, akkor én azt mondom, tedd gyorsan és egyértelműen: apa, anya, nem érdekel ez a szak, abba akarom hagyni és B tervet keresni (jobb, ha van B terved). A tényen úgysem fog változtatni semmit, ha kerülgeted a témát, de talán segítenek ők is körültekintőbben dönteni, ha tudják, hogy ezzel mellényúltál.

2021. jan. 19. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%

Nem könnyű, hogy milyen munkát végez egy ember. Magyarországon több mint a fele a végzett egyetemistáknak elhagyja a szakmáját. Ami nem kevés, ellenben sok.


Én mérlegelném a lehetőségeket és megbeszélném otthon. Ostorral a hátamban én sem tudok tanulni. De nem csak két lehetőség van.


Ha van másik szak, ami érdekel, akkor érdemes átjelentkezni. Egyszerűbb, mint az újrafelvételi, de még az sem kizárt, hogy azzal jobban jársz. Ellendben ez akkor jó, ha TUDOD, hogy mást csinálnál.


Másik lehetőség a passziváltatás és munka keresés. Illetve fordított sorrendben jobb lenne. Ha van valami, amit szívesen csinálnál, vagy akár kémiai részt nem eldobva, keresni valami munkát. Egy évig csinálod, és folyatod a tanulmányokat, akár tanulmányi munkaszerződéssel. 1 év munka alatt többet tanulni, mint 3-4-5 év egyetem alatt!


Most a külföldi ösztöndíj programok sajnos nem működnek, de az is egy kiváló lehetőség volt egykor.

2021. jan. 19. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
97%

Ha egy picit is érdekel még a szak, csináld meg! Másnem legyen passzív féléved, ott be tudod hozni, ami nem megy.

Ha tényleg nem érdekel, akkor ne csinald, felesleges idő és pénzkidobás. Ha nem tudod, hogy mi szeretnél majd lenni, mit is tanulnál szívesen, akkor hagyj ki egy évet. Addig tudsz pl dolgozni, vagy ha nincs nyelvvizsgád, azt megcsinálni, vagy ilyen kisebb célokat megvalósítassz. 1 év után pedig lehet, hogy jönni fog valami, hogy igen, ezt szeretnéd mostmár csinálni!

Mondd meg mielőbb a szüleidnek, szerintem meg fogják érteni, hogy mégsem ezt szeretnéd.

Korábban én is otthagytam az egyetemet, majd dolgoztam, és közben új tanfolyamot végeztem el, most pedig újra beiratkozok suliba. :)

Sose vagy elkésve, hogy újat tanulj! De amit csinálsz majd, azt szeresd is.

2021. jan. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem ha nem szereted és nem érdekel akkor hagyd ott. Ez sem baj hidd el az ember sokszor ötven évesen sem tudja milyen munka illene hozzá nemhogy 18 évesen.


De ha érdekel és szeretnéd akkor próbálj meg küzdeni ez a passzivalas nem rossz ötlet.


Nekem is volt az egyetemen egy olyan időszak kb a felénél mikor azt éreztem ezt ott kell hagynom annyira padlón voltam. De aztán rájöttem hogy azért engem ez érdekel és akkor is végig csinálom mert már csomó időt energiát tettem bele.

2021. jan. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%
gyógszerészeti?
2021. jan. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Én tuti nem hagynám ott. Nekem februárban kezdődik a hatodik félévem és hidd el voltak nehézségek dögivel, mindig mondtam is, hogy na jó nekem elegem van mostmár ebből, otthagyom aztán annyi. De ezt mindig csak felindulásból mondtam, mert alapvetően szeretem a szakomat, jól is megy (az hogy néhány tárgy nem megy az nem jelent semmit, hiszen nem érthet mindenki mindenhez), érdekel és amúgy is mi lenne a b tervem?

A tanulmányaid elején vagy még, szoknod kell a dolgokat ne hibáztasd magad!

2021. jan. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Kéretlen személyes élmény, hogy nekem is elegem lett az egyetemből, de már csak 2 év volt hátra az 5ből. Kibekkeltem valahogy, mert ösztöndíjam volt és abból megéltem (ez sem ma volt). A végén sem láttam semmi értelmét a műszaki egyetemnek, mert nem adott olyan tudást, amit ne lehetne 1 év alatt a netről megszerezni. De utána egyből jöttek az állásajánlatok, nem is kellett keresni azokat.


Egyáltalán nem hiszem, hogy van hasonló ember, aki így gondolkodik, mint én! Egy leheletnyit mégis hasonló a két eset. Más a motiváció és a lehetőség.


Abban segíthet, hogy nem vagy egyedül ezekkel a gondolatokkal. Abban segíthet, hogy tudd, meg lehet oldani azt is, ami a te szitud. És segít ebben, ha másokkal beszélsz erről. Akár szaktársakkal is.

2021. jan. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Én otthagytam az egyetemet a 2. félévben. De ehhez nem 1-2 tárgy elbukása kellett, hanem az, hogy beleláttam, mivel is tudnék foglalkozni egyetem után és elborzadtam, nagyon nem ezt akartam.

Szerintem azt gondold át, hogy mit szeretnél majd dolgozni. Az egyetemen általában csak az elején nehéz, amíg belerázódsz és a szórótárgyakon túl vagy!

Nekem volt B tervem, így nem volt kérdés a váltás.

Attól még, hogy nehéz valami, meg lehet csinálni, nem szégyen a csúszás! Ezt amúgy olyan szívesen kiírnám a homlokomra, mert annyi szaktársam kiakadt, hogy csúszni fog, pedig sajnos a mi szakunkon ez volt a többséggel. Pedig ez nem baj! A lényeg a papír, az első munkahelyeden úgyis belerázódsz a dolgokba, ott megtanulod, mit kell csinálni!

Szóval ha tudod, hogy ezzel akarsz foglalkozni, akkor ne add fel! De ha már azt sem akarod, akkor keress B tervet!

2021. jan. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Bocsánat. #8-as vagyok.

Csak hogy érdemben is hozzászóljak, szerintem mondd el őszintén, amit gondolsz. Eleinte nem fog tetszeni nekik, de ha szeretnek, elfogadják. Szerintem előtte keress egy B tervet, úgy könnyebb lesz nekik is! Vagy kérj segítséget tőlük, hogy megtaláld az utad!

2021. jan. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:

Az előttem levők nagyok sok jót írtak, a legélhetőbb tervnek talán a passziváltatás, munkakeresés, karrierirány újragondolás tűnik.


Hogy hozzak egy másik nézőpontot is.. Én végigcsináltam egy 3 éves szakot, aminek már a közepén éreztem, hogy ez nem az én utam, de ugyanúgy fogalmam sem volt mit akarok kezdeni magammal. Befejeztem, majd találtam munkát, nem is rosszat, de végig éreztem, hogy nem vagyok a megfelelő helyen. Most nem akarok depresszivizálni, de ebbe azért gondoljunk bele, hogy milyen rossz érzés.


Szóval kellett vagy 3 év az első elbizonytalanodás után, hogy mindent átgondoljak és kitaláljam, hogy hova tovább. (Most épp állást keresek, még mindig az eredeti szakmámban, de szeretnék egy új szakmát is tanulni, egyetemre visszamenni)


Szóval ha most a helyedben lennék, egyrészt megvizsgálnám, hogy mennyire komoly ez az elbizonytalanodás, miről szól. Lehet, hogy a szak igazából érdekel, de most kimerültél. Lehet, hogy a szak neked való, de csak egy bizonyos szeletkéje, amit meg kell találnod. Lehet, hogy neked való, csak az egyetem nem megy könnyen. Vagy lehet, hogy tényleg nem való neked, de akkor sincs minden veszve. Én annyit tudok biztosra mondani, hogy az egyetem egyáltalán nem hasonlít a munkára. Keresd azt, amivel _foglalkozni_ szeretnél a későbbiekben, nem csak tanulni.


Szerintem tényleg nagyon jó ötlet a passziváltatás, a munka (főleg ha 25 év alatti vagy, ha jól tudom úgy hamarabb felvesznek) és az útkeresés.


Én nagyon biztatlak, hogy a szüleiddel, barátaiddal beszélj erről. És ha valaki csodálkozik azon, hogy még nem tudod mit akarsz, akkor se hagyd el magad és bízz magadban, hogy meg fogod tudni találni. Hogy nem csak úgy repdesel a szélben.


Egy forrást akartam még mutatni, ami nekem nagyon jól jött a hivatás keresésben, a neve www careerexplorer pont com . Angol oldal, körülbelül egy órás tesztet lehet kitölteni és mutat neked karrierirányokat. Ha ez nagyon mellélőtt, lehet másnak segít.


Nagyon szurkolok!!

2021. jan. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!