Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Sajnos el nem tudok dönteni...

Sajnos el nem tudok dönteni febr 15ig kell hogy miből emeltezzek. Mit gondoltok emelt matekozzak (amihez rengeteget kell még tanulnom, de ez az egyik nagY álmom hogy építészmérnök legyek..) vagy menjek emelt angolra ami viszonylag ?

Figyelt kérdés
Viszonylag sokkal jobban megy és méghozza tudok folyékonyan arabul és akkor nemzetközi tanulmányokra mennék.. es ha ez akkor szerintetek Corvinus vagy ELTE?

2021. jan. 19. 22:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mivel folyékonyan tudsz arabul, emellett az angolt is feltételezem legalább társalgási szinten beszéled, ezért neked kifejezetten van értelme az NT-nek.

Van olyan skilled (arab) ami miatt már érdemes belevágni és nem csak az n+1. NT hallgató lennél.

Ha ezek mellé még oroszul és/vagy kínaiul és/vagy spanyolul, németül is megtanulsz, akkor garantált befutó vagy nemzetközi szervezeteknél.


Szép dolog az építészmérnöki szakma, csak sajnos nem a legjobban megfizetett mérnöki szakok között van. Ettől függetlenül ajánlom, mert a mérnökség az egyik legjobb hivatás (elfogult vagyok természetesen.)


Miért nem emeltezel mindkettőből? Angolból nem nagyon kell készülni ha megy, plusz jó gyakorlás lesz az egyetemi életre, hogy 2 nagy vizsgára is kell készülni a többi kicsi mellett. Így még lenne időd dönteni, és ha el is kezded az egyik szakot, de első év után váltanál mondjuk, akkor nem kellene letenned később az érettségit az adott tárgyból (ami amúgy ilyen esetben már fizetős is lenne.)

2021. jan. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha az építészmérnök szak az álmod, akkor azt csináld. (az arabtudásért irigyellek)
2021. jan. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

Szerintem is hasznos lenne, ha mindkettőből emelteznél, utána még nyárig azthiszem megtudod változtatni a sorrendet, ha meggondolnád magad. :)

Bőven van időd felkészülni az emelt érettségikre is, sok szerencsét!

2021. jan. 20. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszaitokat,

Sajnos ha nem lesz meg a matek emelt... 25% ami szerintem most perpill nem lenne meg es ahhoz hogy be keruljek legalabb a 70%-a kellene és ha nem lesz meg akkor nincs matek erettsegim es igy nem mehetek tovabb mé OKJ-ra sem..

ezert gondolom at 62728x es banom meg annyiszor, hogy nem valtottam sulit vagy nem talaltam jo kulon tanart de hagyjuk is nem ez a tema

Angolbol is kell meg azert gyurni ra...kozepbol lenne meg 80koruli es akkor azzal biztosabban megyek tovabb.. meg vegulis nem akarom azt sem hogy akkor oke felvettek mernokire es 1 ev utan ott hagyni h ez nekem megsem tetszik :(

2021. jan. 21. 00:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!