Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csinálhatok emelt informatikáb...

Csinálhatok emelt informatikából érettségi idegen nyelven, hogyha NEM kéttannyelvű iskolába jártam?

Figyelt kérdés

Mert igazából annyi előnye van a magyarral szemben, hogy 300 percet lehet írni az írásbeli részt, ami jól jönne programozásra. (magyar 240 perc)

Szóbelitől annyira nem tartok, már magyarul csináltam egy közepet, azt csak le kell fordítani, és olyan B2-C1 szinten vagyok.



2021. jan. 22. 10:30
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs akadálya, elvileg japán nyelvből is érettségizhetsz akkor is ha nem is vettél fel ilyen tárgyat/faktot. Amikor majd kitöltöd a lapot semelyik tanárod nem szólhet bele miből érettségizel milyen nyelven.


Viszont magamból kiindulva én sok programozós videót, meg sok mást is olvastam néztem angolul és mégse találkoztam egyes ritkább szakkifejezésekkel amik informatikában előfordulnak és ha ezt választod sajnos nem lesz előtted egy szótár vagy google fordító, amivel megérthetnéd azt a speciális kulcsszót amiről a szöveg szól.


Viszont, ha elég jónak érzed magad és próbáltál már idegen nyelvű érettségiket és értetted akkor nagyon javaslom, mert később nagy előnyt fog jelenteni ha érted a dolgokat.

2021. jan. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem lehet. Nem tudtam jelentkezni rá.
2021. ápr. 7. 15:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!