Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek miből lenne jobb...

Szerintetek miből lenne jobb emelt érettségit tennem ?

Figyelt kérdés

Matekból terveztem emeltezni, de a feladatokat látván nagyon elbizonytalanodtam ezzel kapcsolatban és elgondolkoztam rajta, hogy lehet hogy jobb lenne informatikából emeltezni mert mindkettőt elfogadják a szakon ahová menni szeretnék, csak programozni nem tudok.

Ti mit javasoltok ? Melyiket érdemesebb vagy könnyebb letenni ?



2021. jan. 12. 00:01
 1/5 zoracle ***** válasza:
100%

Ha a matektól elijedsz, akkor valószínűleg jobb is az alapszintet tenni belőle. Ezt ne értsd rosszul, csak annyiról van szó, hogy azok a képességek, amik egy nagyon jó eredményű emelt matekhez kellenek, azok szerintem nehezen fejleszthetők.


Egész más ebből a szempontból az infó, aminek a programozáson kívüli részeit gondolom kened-vágod, ha mégsem, azt igazán könnyű megtanulni. Ezt a tudást utána kiegészíteni azzal a nagyon alapszintű programozással, amit kérnek, viszonylag könnyű feladat. Legalábbis az emelt mateknél könnyebb.


Az infó programozás részében tényleg csak a téma alapjait kell tudni, ráadásul te magad választod a nyelvet. Ellenben az emelt matek nehezebb feladatai tényleg kreatív megoldásokat igényelnek.


Én mindkettőből emeltet írtam, és jópár régebbi feladatlapot is kitöltöttem előttük gyakorlásnak, szóval szerintem viszonylag jó rálátásom van.


Írj nyugodtan, ha van még kérdésed.

2021. jan. 12. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is inkább hagytam az emelt matekot, mert nem tudtam volna olyan jót írni, mint egy másik tantárgyból. Emelteztem másból, és inkább írtam egy majdnem 100-as közepet, ami megdobta a pontszámot.
2021. jan. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A programozáson kívül a többi az megy mert középszintet is megcsináltam 92%-ra, szóval szerintem azokkal nem lenne probléma.

Azért gondolom az infót inkább mert lehet hogy egy sokkal több pontot tudnék elérni mint a matek emelten.


Melyik programozási nyelv a legkönnyebb és mennyi idő alatt lehet megtanulni körülbelül ?

2021. jan. 12. 10:43
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a python a legkönnyebb, én is azt kezdtem anno, az alapok már mentek is, de végül nem infót csináltam.
2021. jan. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 zoracle ***** válasza:
100%
Egyetértek, pythonban nagyon egyszerűen és gördülékenyen el tudod végezni azokat a fajta feladatokat, amiket itt kérnek. Általában be kell olvasni egy szöveges fájlból adatokat, azokat rendezni, keresgélni, módosítani. Pythonnal nem nyúlsz mellé.
2021. jan. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!