Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy kell emelet érettségire...

Hogy kell emelet érettségire jelentkezni, ha már egyetemen tanulok?

Figyelt kérdés

Oktatás.hu-n azt olvastam, hogy: "Az érettségi vizsgára történő jelentkezés az e célra szolgáló jelentkezési lappal történik, amelyet az érettségi jelentkezést fogadó intézménybe kell benyújtani." Mi ez az intézmény? Valamilyen hivatal vagy az adott iskolát értik alatta? Hogyan nyújtsam be? Töltsem ki, menjek be a suliba/hivatalba és adjam le?

Mikor annó jelentkezni kellett, akkor a titkárságra kellett leadni ezeket a lapokat, de jelenleg nem hiszem, hogy random beengednének a gimi titkárságára.



2021. jan. 24. 15:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
2021. jan. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A jelentkezési lap

Ha a vizsgázó kormányhivatalban nyújtja be a jelentkezését, a jelentkezési lap – a május-júniusi vizsgaidőszakra történő jelentkezés

esetén várhatóan január második felétől, az október-novemberi vizsgaidőszak esetén várhatóan augusztus második felétől ‒

elérhető a www.oktatas.hu honlapról (közvetlenül a főoldalról), ezt kell a kitöltés után a szükséges mellékletekkel együtt

megküldeni a kormányhivatalnak. A jelentkezési lap benyújtásához részletes felhasználói útmutató készül, amely ismerteti az az epapír szolgáltatáson keresztül történő benyújtás módját, valamint a jelentkezési laphoz csatolandó mellékleteket is.

Ha egy középiskola fogadja a vizsgázó jelentkezését, a jelentkezési lapot ennek a középiskolának kell biztosítania, és ott is kell azt

leadni.

A kormányhivatali jelentkezésről

A vizsgázó a kormányhivatalt ‒ a lakóhelyétől függetlenül ‒ saját maga választhatja ki. A kormányhivatalok listája és

elérhetősége megtalálható a www.oktatas.hu/Köznevelés/Kormányhivatalok/Kormányhivatalok elérhetőségei oldalon.

Ha a vizsgázó egy kormányhivatalban jelentkezik (közép- vagy emelt szinten) érettségi vizsgára, vagy bármelyik középiskolában

emelt szintű érettségi vizsgára, az érettségi vizsgát a kormányhivatal szervezi, így a kormányhivatal jelöli ki az írásbeli és a szóbeli

vizsgák helyszínét, a kormányhivatal kéri fel a felügyelő tanárokat, az írásbeli dolgozatokat javító pedagógust és a szóbeli vizsgára

a kérdező tanárokat. A vizsgahelyszínek többnyire természetesen középiskolák, de a középiskolák csak a helyszínt biztosítják, ezen

kívül semmilyen szerepet nem játszanak a vizsgázó érettségi vizsgájában. (Az érettségi vizsga helyszínéről és pontos időpontjáról

is a kormányhivatal értesíti a vizsgázókat.)

2021. jan. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és nem tudom, hogy hogy nem találtam meg ezt😅
2021. jan. 24. 17:13
 4/8 anonim ***** válasza:
De még mindig nem érhető el a jelentkezesi lap. Idén nem is engedik azokat akik már rendelkeznek erettsegivel?
2021. jan. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#4es még mindig nincs kint? Jó lesz,ha nem lehet,tök vicces lesz,ha valaki erről is minden szó nélkül döntött😂
2021. jan. 27. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Én is szeretnék jelentkezni, megtalálta már valaki a jelentkezési lapot? :D
2021. jan. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem még mindig nincs kint:/ Írtam az oktatási hivatalnak ha valamit megtudok írok. #5 igen elég vicces lesz, tiszta ideg lesz szerintem megint mindenki🤣
2021. jan. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Megjelent, itt a link [link]
2021. jan. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!