Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért vannak annyian kiakadva...

Miért vannak annyian kiakadva a felvételi feladatsorokon?

Figyelt kérdés
Mostanában olvasom több helyen hogy a felvételi feladatok ilyen meg olyan nehezek voltak, meg könnyíteni kellene a korona miatt (8. osztályosoknál) viszont minden évben ez van hogy "hú ebben az évben nagyon nehéz volt" De közben meg azért elég sok helyen 8. osztályig bejártak tanulni és nem online formában ment. Másrészt ha netán mégis jobb eredményt tudnának elérni ha egy hónap sem maradna ki nekik akkor is miért baj ha kevesebbet érnek el? Az esélyük ugyan annyi lesz. Az okosabbak nem 80 pontot hanem 70et szereznek az ilyen átlagos tanulók meg nem 70et hanem 60at. Meg azt sem értem hogy miért vannak egyesek kiakadva azon hogy az online és a jelenléti oktatás mellett és ellen kellett érvelni? Aktuális, mindenkinek van benne tapasztalata stb

2021. jan. 25. 08:06
 1/4 anonim ***** válasza:
48%
A magyar néztem, nem volt nehéz.
2021. jan. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén, még nem vettem a fáradtságot, hogy megnézzem, mik voltak a feladatok. Abban viszont teljesen egyet értek, hogy a digitális oktatás ellenére is mindenki ugyan annyi eséllyel indult, hisz ugyan azt írták. Másrészt rohadtul nem feltétlen kell ahhoz bejárni, hogy valaki fel tudjon készülni a felvételire.

A digitális oktatás ellen, vagy mellett érveléssel talán az egyetlen probléma, hogy a tapasztalat se volt olyan sok, illetve, hogy szerintem a legtöbben annyit láttak tavasszal a digitális oktatásból, hogy nem kell iskolába menni. Fogalmazás témának jó, viszont személy szerint kétlem, hogy túl sok általános iskolás volt ellene.

2021. jan. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
86%

Mert mindig kell valamin nyafogni..

Majd ezután jönnek az érettségizők.

2021. jan. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
56%

Én több ilyen kérdésnél is kifejtettem már a véleményemet. Igen, valóban nagyobb a stressz a diákokon az online oktatás miatt. De először is, a felvételi elsősorban nem az iskolában megtanult, lexikális tudást méri. Másodszor pedig mindig rohadtul izgulnak a felvételizők, nem csak most.

Egyébként megoldottam a feladatsort az egyik itteni kérdés miatt. Szerintem teljesen átlagos volt. Mondom ezt úgy, hogy 5 éve érettségiztem és 9 éve felvételiztem gimibe, úgyhogy már jópár éve nem láttam hasonló feladatokat, mert eléggé mást tanulok az egyetemen. Nyugodt helyzetben, segédeszközök használata nélkül lett összesen kb. 4-5 hibám. Ha ehhez hozzá vesszük a stressz-faktort, akkor is nagyjából olyan eredményt értem volna el, mint a saját felvételimen, pedig azóta max. hülyébb lettem.

Valóban minden évben megy a "most sokkal nehezebb volt, mint máskor" dolog, ami egyrészről érthető a nyolcadikasok szempontjából. De közben meg tényleg nem kéne úgy csinálniuk, mintha a covid miatt nulla tudással érkeztek volna a felvételire. Aki kimondottan jó iskolába akar menni, annak pedig meg kell szoknia, hogy ennyi idősen már nem fognak mindent beleerőszakolni a fejébe, covid ide vagy oda. Ha valamit meg akarnak tanulni, akkor le kell ülni, aztán meg kell tanulni azzal a módszerrel, ami éppen bevált nekik (legyen az kikérdezés, magolás vagy valami jutalmazásos módszer), nem itt nyavalyogni GYK-n, hogy hoppá, 20 ponttal rosszabbul sikerült... És ez mindenkire vonatkozik bizonyos életkor fölött, nem csak a nyolcadikasokra.

2021. jan. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!