Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetem mellet munka? tapaszta...

Egyetem mellet munka? tapasztalatok, lehetőségek érdekelnének. Aki dolgozik egyetemistaként írna tapasztalatokat?

Figyelt kérdés

Sajnálom, hogy így kérdeztem, de nem tudtam egy specifikust kérdést felrakni ezzel kapcsolatban.

Szegedre mennék egyetemre és a terv az, hogy egy kis garzon lakást bérelnék, de mellette szeretnék és kéne is dolgoznom majd valamit. Olyan szerencsés helyzetben vagyok, hogy a szüleim tudnák fizetni a lakás bérlést, de megélnem magam kéne, csak fogalmam sincs milyen munka lehetőségek vannak szegeden, egyetemistaként miként lehetne dolgozni, ezen még sosem gondolkoztam el.

Nem tudom, hogyan lehetne erre rákeresni, milyen munkákat lehetne vállalni. Esetleg valaki tudna abban segíteni, hogy ilyen munka lehetőségre hogyan kell rákeresni a neten? Vagy aki jelenleg Szegedi és az egyetem mellet dolgozik, tudna tapasztalatokat írni? NAgyon hálás lennék bármiféle nemű segítségért *Szivecske emoji*

19/F



2021. jan. 27. 08:33
 1/5 anonim ***** válasza:
97%

Egyetem, szak, akár félévfüggő.

Az a tanácsom, hogy az első félévben, sőt, inkább az első évben ne dolgozz! Találd meg a helyed az egyetemen, rázódj bele stb.

Aztán majd látod, mennyit bírsz! Én is 2. évben kezdtem dolgozni, én heti 20 órát mentem (ebből 8 óra hétvégére esett). Ha lehet, valami olyat keress valami "extra" munkát, ne ragadj le egy árufeltöltésnél. Vagy a leendő szakmádhoz kapcsoló munkát próbálj szerezni vagy valami olyat, ami által valamilyen készségere tehetsz szert vagy tarthatsz karban. Az én diákmelómhoz pl. aktív angol tudás kellett, legalább volt alkalmam használni (és ezért az óradíja is magasabb volt, mint egy teljesen szakképzetlen munkakörben lett volna).

2021. jan. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sajnos nem játszik, hogy ne dolgozzak, meg nem fogok tudni megélni. Esetleg tudod, hogy hogyan lehetne rákeresni olyan melókra, amelyeket az egyetem mellet rugalmasan lehet csinálni?
2021. jan. 27. 09:25
 3/5 anonim ***** válasza:
97%
Diákszövetkezetek honlapján esetleg leket, hogy az egyetem honlapján is van ajánlott diákmunkaközvetítő cég
2021. jan. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Dolgozz az egyetem előtti nyáron (is), hogy tartalékot képezz arra az időszakra, amíg nem találsz munkát, vagy mégsem bírnád. Mivel nyáron 40 órában is tudsz dolgozni, megkereshetsz annyit, amennyi fél évre biztosan elég. Így nagyobb szabadságod lesz a munkakeresésben, és nem kell rárepülnöd az első rossz lehetőségre kényszerből.
2021. jan. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Anno en is dolgoztam suli mellett, foleg Minddiak-os melok voltak. Tetszett, mert valtozatos volt, hol ez, hol az; ossze tudtam hangolni a sulival/ tanulassal.
2021. febr. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!