Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felvételinél mit lehet tenni...

Felvételinél mit lehet tenni akkor, ha felvesznek pl az 2. helyre amit bejelöltem, de mégis a 3. helyre szeretnék menni (ahová tegyük fel szintén elég a pontom)? Hallottam arról, hogy ilyenkor lehet üzenetet írni a 3. helyen szereplő egyetemnek.

Figyelt kérdés
Ez igaz? Ha igen, akkor mit kell írni és hova kell küldeni?

2021. jan. 27. 14:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát ez elég macerás,nem biztos, hogy engednek oda. Azért csinálsz egy rangsort, hogy olyan sorrendben vegyenek fel. Ezt a felvételi előtt egyszer meghatározott időpontig megváltoztathatod.

Szerintem nem lehet ilyet, de mindenképp az egyetemet kell megkeresned vele.

2021. jan. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hivatalosan nem lehet ilyet, mert közben a te helyedre felvettek mást valószínűleg. Illetve te elvetted valaki elől a helyet a 2. Egyetemen. Persze el tudom képzelni, hogyha nagyon jó viszonyod van valami befolyásos emberrel, akkor el tudja intézni neked a bejutást, de különben egy félév után átjelentkezel/újrafelvételizel.

Egyébként bár valamikor februárban van a jelentkezés, a sorrendet jóval az érettségi eredmények után, júliusig meg lehet változtatni. Viszonylag rövid idő van a sorrendmódosítás határideje és a ponthatárok kihirdetése között (10-15 nap) és ha nagyon úgy van, hogy mégse akarsz oda menni, nem kötelező beiratkozni (bár ugye így lehet, hogy valaki miattad nem kerül be és te elvesztegetett a lehetőséget)

Miután kiderült, hogy felvettek, néhány napon belül érkeznek az első e-mailek, aztán gólyatábor, szaktársakkal találkozó, esetleg kollégiumi jelentkezés, beköltözés, és hipp-hopp beiratkozás. Sok időd nincs arra, hogy meggondold magad. Viszont februártól júliusig bőven gondolkodhatsz.


Bár ha a keresztféléves felvételire gondolsz, akkor nem tudom pontosan hogy van, de gondolom az eljárás hasonló.

2021. jan. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!