Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Rettegek az új iskolától. Mit...

Rettegek az új iskolától. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Nem sokára megyek gólyatáborba és elkezdtek felvenni facebookra az új osztálytársaim. Ott látom üzenőfalakon ,hogy itt már meg vannak a klikkek meg a baráti társaságok! Én nem kerestem új osztálytársakat igazából időm és kedvem sem volt.De most annyira elkezdtem rettegni!Mi van ha nem fogadnak be? Félej ,hogy én leszek az osztály kövérkéje vagy, a az osztály bohóca akit mindenki ki csak ki röhög.Pedig eddig vártam és bárkivel beszélgettem ha az új suliról volt szó mondták áhh te biztosan beilleszkedsz. Olyan kövér rondának érzem magam. Hirtelen eszembe jutnak az olyan történetek,hogy a gimiben nem barátkoztam senkivel...én nem akrok ilyen lenni.Anyagilag nem állunk túl jól nem szeretnék snekit meghívni magunkhoz és tudom hogy az általánosból volt akit zavart de 5-en lakunk 35nm-en nincsen mégcsak szombám sem egy szejkrény választ el.

szegéyn kövér hülyének érzem magam.

15/L

lehet hogy nem jó kategória...


2010. aug. 15. 22:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy új közösségben mindig benne van a kockázat, hogy az embert nem fogadják be, de az is, hogy nagyszerű barátokra lelsz. Ne ítélj előre sem az új osztálytársaidról, sem magadról.
2010. aug. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

:)

ugyan már, ismerkedj bátran!

Tudom miről beszélsz, mert én is nehezen illeszkedem be mindenhova, és folyamatosan rettegek az emberektől. De ha visszahúzódó leszel akkor amiatt fognak kinézni!

Miért lennél kövér meg csúnya?

Legyél kedves, nyitott az osztálytársakkal szembe, és bátran beszélgess olyanokkal akik neked szimpik! Jelölgess te is facebookon pl :)

Muszáj valamit kezdened, később egyetem, aztán munkahely... mindenhol szükséges a beilleszkedés!


21/L

2010. aug. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Huuu Te... Ijesztő, de mintha én írtam volna ezeket a sorokat. :) Én is most megyek gimibe, 24-én meg gólyatáborba. Nálunk is kialakultak már a klikkek, amikből én sikeresen hiányzok, bár én nem aggódom emiatt, mivel 4 év alatt úgyis lesz még bőven időm beilleszkedni. :)

Régebben én is abban a hitben éltem, hogy kövér és ronda vagyok. A lakás amiben éltünk másfél szobás volt 6 emberre és minket is szekrény választott el egymástól.

Szerencsére pár dolog azóta megváltozott.

Na szóval, hogy ne csak magamról írjak: Ha már az elején attól félsz, hogy nem fogadnak majd el, akkor ez a félelem sugárzik majd rólad. Inkább állj hozzá magabiztosan. Pl.: Az veszít, aki nem lesz veled jóban, vagy bármi bátorító dologgal, de ne úgy, hogy úgysem fog sikerülni. Ha te sem hiszed el, hogy sikerülhet, akkor mért sikerülne?

Ha megszereted magad a világ is szebb lesz.

Ja és ne másoknak akarj megfelelni, mert az nem fog sikerülni. Légy önmagad, becsüld magad és hiába lesznek olyanok akiknek nem tetszik a stílusod, legalább azt megbecsülik majd, hogy önmagadat adod, sőt ezért még fel is nézhetnek rád! :)

Najóóóó bocsi a regényért. Sok szerencsét! (:

2010. aug. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Nehogy félre értsd, azt a mondatot, hogy "szerencsére azóta már pár dolog megváltozott." Ezt én úgy gondoltam, hogy a hozzállásom változott. :)

23:36-os voltam.

2010. aug. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.:)

nem tudom miért de mára teljesen magabiztos lettem.(lehet,hogy a válaszok)

köszi mindenkinek:)

2010. aug. 16. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!