Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Rettegek az iskolától!?

Rettegek az iskolától!?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok.Általános iskolába minden rendben volt,szinte kitűnő tanuló voltam,soha nem lógtam,még betegen is iskolába mentem.A középiskolába kezdődött 9.osztályban,hogy egyszerűen menekülnöm kell az iskolából.Utolsó órákról eljöttem,mert ültem az órán,és egyszerűen besokaltam,nem tudok miért,menekültem az iskolából.Ugye mások azért lógnak,hogy elmennek moziba vagy valahova,én haza jöttem mindig.10.osztályba rosszabbodott a helyzet,már 3-4 órákat lógtam.Nem birtam ott maradni.És mikor hazaérek,megnyugszok,és akkor gondolok rá,hogy hogyis fogom igazolni az órákat.Pedig a tanárok rendesek,tanulni is szeretek.De mindent megtennék azért hogy haza jöhessek.11.osztályban már sokszor előfordult,hogy be sem mentem.Utána magamat hibáztattam,de tudtam magamról,nem vagyok képes bemenni.Majdnem osztályozó vizsgát kellett tennem a hiányzások miatt.És nem értem hogy miért nem tudok ottmaradni.Feszültség fog el,otthon akarok lenni minden áron.Iskola után barátnőim mentek ide-oda,de én miután hazaértem,egész nap csak itthon akartam lenni.Most jön az utolsó év,és már most rettegek hogy szeptembertől iskola,már gyomorgörcsöm van.Most fogok érettségizni,és ha ismét ennyit fogok hiányozni,nem engednek érettségizni.Mit tehetnék?


(és tényleg nem vagyok lógós,nem önszántamból jövök el,nem mozizni megyek)


2010. aug. 6. 11:54
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
mintha magamat olvasnám :S
2010. aug. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Bírd ki valahogy,gondolj arra hogy ez már csak az utolsó,év
2010. aug. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Én is így voltam, már szinte bármit megtettem kamu beteg voltam, mindig mentem orvoshoz hogy ez a bajom stb. és tudod miért? Mert utáltam azt az iskolát, tanárokat az osztályt.. És átmentem egy másik suliba és teljesen mintha kicseréltek volna... 1 nap hiányzásom volt az évben. Szülök erőltették az iskolát, és más suliba akartál volna menni? 17L
2010. aug. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Bírd ki, és gondolj bele, hogy ha ennyit hiányzol akkor hogy fogod bírni az egyetemet/főiskolát? Mert ahhoz képest a középiskola egy álom...
2010. aug. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

szia!

szerintem jót tenne, ha orvoshoz fordulnál, lehet, hogy tudna rá vmi okosságot.

2010. aug. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Villámsebesen keress fel egy pszichológust!!! Ezzel nagyon nem jó viccelni, és mielőbb kell találnotok valami megoldást, mert később még rosszabb lesz!!!
2010. aug. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
Akkor ennyiből már az össze ember orvoshoz futkozna
2010. aug. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem ártana egy beszélgetés egy pszichológussal. Vagy nem tudnál estleg magántanuló lenni?
2010. aug. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Az egy dolog, hogy kibírni, de nem mindegy, a kérdező hogyan érzi magát az alatt az egy év alatt.


Én azt javaslom - még van idő szeptemberig - hogy keress fel egy pszichológust. Amiket írsz, azok a dolgok nagyon könnyen utalhatnak iskolafóbiára. Fel kell tárni az okokat, meg kell szüntetni a félelmet, és elő kell készíteni a visszatérést.


Keress fel egy szakembert. Nem fog arra gondolni, hogy szánt szándékkal csinálod, vagy, hogy lógós lennél. Ha a háziorvos irányít téged valahová (általában minden nagyobb városban van lélekgondozó fiataloknak), akkor teljesen ingyenes lesz.


Üdv (egy pszichológushallgató lány)

2010. aug. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
22%

"nem önszántamból jövök el"

Miért, ki ösztönöz? Talán segítened kell otthon?

Ne keress kibúvókat! Ha azt akarod, hogy a későbbiekben komolyan vegyenek, járj be minden órára! A munkahelyeden sem teheted majd meg, hogy hipp-hopp lelépsz.

Nekem is volt ilyen osztálytársam. Azért volt jó tanuló, mert sok dolgozatot meg sem írt, mert állítása szerint mentálisan annyira le volt terhelve, hogy nem bírt volna ottmaradni.

Próbáld meg pozitívan felfogni az egészed. NEm hinném, hogy olyan sok dolgod lenne, hogy ne bírj ki pár óra kötöttséget.

2010. aug. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!