Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehetek egészségügyis ha...

Lehetek egészségügyis ha adhd-s vagyok?

Figyelt kérdés

Jelenleg gyógytornásznak tanulok, tudom hogy itthon komolyabbak a szabályok és hogy csak teljesen épp ember lehet egészségügyis. Ismerek adhd-s gyógytornászt és ápolót is, de mindketten külföldön dolgoznak, ahol nem szólnak ilyenek miatt. Hivatalos diagnózisom nincs, de van egy sejtésem, hogy én is az vagyok, viszont nem szeretném ha emiatt nem tudnék dolgozni. Van valakinek erről valamilyen hivatalos infója?

Ide nem tartozó és negatív kommenteket nem kérnék, minden álmom gyógytornásznak lenni és nem szeretném ennyivel elrontani, főleg úgy hogy már másodéves vagyok..



2021. jan. 30. 11:47
 1/1 anonim ***** válasza:
49%

"hivatalos diagnózisom nincs"

Akkor mégis miről beszélünk? Még ha lenne se érdekelné a kutyát sem, mivel állítólag az ADHD-sok nagy része integrálható és minden további nélkül hasznos tagjai tudnak lenni a társadalomnak. De neked még papírod sincs róla, onnantól kezdve pedig nem is értem, mit izgatod magad? Minden vágyad az lenni, akkor mégis mi fog téged megakadályozni? Az ADHD mely részét gondolod, hogy gátat szab a vágyaid előtt?


Egyébként mindenki fel tud fedezni magában ADHD-ra, akár autizmusra jellemző jegyeket, pont azért nehéz ezen diagnózisok felállítása, mert elég vékony a határ, hogy hol kezdődik egy valódi zavar és hol csak egyszerűen ilyen típus valaki.

2021. jan. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!