Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon nem tudok koncentrálni,...

Nagyon nem tudok koncentrálni, mi tudna ezen segíteni?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok, egész jól is megy alapvetően, szeretem a szakomat. Viszont mióta itthon tanulunk, szörnyen leromlott a koncentrációm, még a zajos koliban is százszor jobban tudtam tanulni, mint itthon. Főleg november-december óta érzem, hogy már nagyon rossz a helyzet, nem hogy órákat, de 5-10 percet is nehezen tudok egyhuzamban koncentrálni. Igyekszem eleget aludni, de reggel így is alig tudok felkelni, sokszor egész nap fáj a fejem, bármi kizökkent. A vizsgaidőszak is elég nehéz volt így, de most kezdem írni a szakdogámat, aminél már tényleg tarthatatlan ez. 10 óra körül szedem össze magam, délben már megyek is ebédelni, hogy ne kelljen tanulni, délutánonként a mozgást is elhúzom sokszor 1,5-2 óráig, takarítok, pakolgatok, mindenféle pótcselekvést végzek. Utána meg már "este van", holott régen éjszakáztam is, és még akkor is normálisan tudtam tanulni. Mitől lehet ez? Vitaminhiány, esetleg kiégés? Van esetleg erre valami bevált módszere valakinek?

2021. jan. 30. 15:13
 1/2 anonim ***** válasza:
Nálam a sport vált be. Az megköveteli, hogy koncentrálj, különben nem tudod helyesen végezni a gyakorlatokat, nem fogod megfelelő ütemben venni a levegőt stb.
2021. jan. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Nem mobilozol, internetezel sokat vagy többet?
2021. jan. 31. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!