Tudnátok nekem segiteni? A 2 mol%-os 1,23 g/cm3 sűrűségű NaOH-oldat hány t%-os, illetve hány mol/dm3 koncentrációjú?

Előre is köszönöm.
2019. nov. 24. 11:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Moláris tömeg:

NaOH 39,997 g/mol

Víz 18,01528 g/mol


2 mol% --> 2 mol NaOH + 98 mol víz

2 mol NaOH = 2x39,997g = 79,994g

98 mol víz = 98x18,01528 = 1765,5g

Összes tömeg = 79,994+1765,5= 1845,49g

w%=(79,994/1845,49)*100 = 4,33%


1845,49g oldat térfogata:

1845,49/1,23 = 1500 cm3, amiben 2 mol van, tehát 2/1,5= 1,33 mol/dm3

2019. nov. 24. 14:15
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon szepeen koszonooom!
2019. nov. 24. 15:43
 3/3 anonim ***** válasza:
Szívesen!
2019. nov. 24. 16:10